Parim kala on liha. Hullud lehmad ja sõrataudist vaevatud loomad võivad mehe sugukihule tõelise põntsu panna ja seda nüüd lisaks teistele teguritele, mis iga päev niigi kõhu kaudu käivat armastust ohustavad.

Ameerika uurijad on tulnud järeldusele, et kiire rütmimuusika kasvatab kehakaalu. Nad jälgisid lõunatajaid, kes muusika kiirenedes enesele üha rohkem kahvlitäisi sisse kühveldasid. Kahjuks pole kõhul kuidagi võimalik oma maniakist omanikule märku anda, et too järele jätaks. Olukord muutub veelgi hullemaks, kui ruumi seinad, kus einet võetakse, on värvitud punaseks, kollaseks või oran˛iks, sest need toonid suurendavad söögiisu.

* * *

Taimetoitlus võib kahjustada seksikihu. Ühes Londoni kliinikus tehtud uurimus näitas, et mehed, kes lakkasid söömast tailiha, tundsid end nõrkade ja väsinutena, sest hapniku hulk nende veres oli suuresti vähenenud. Neile, kes on otsustanud hamburgerite õgimisest loobuda, soovitavad meedikud manustada rohkem rauda.

* * *

Ärimehed, kes tihti reisivad, kannatavad sagedamini psüühiliste häirete käes kui nende kolleegid, kes kodus istuvad. Juba 2–3 ärireisi aastas suurendavad oluliselt vajadust arstiabi otsimiseks. Maailmapanga initsiatiivil tehtud uurimus kinnitab, et järsud kliimavahetused, päevane rutiin ja unehäired, pluss intensiivne ja pikk tööaeg ning lahusolek armsatest lähedastest nõuab kompensatsiooni.

* * *

Tüüpiline poissmehe köök, kus nii igasugu riknenud toitu kui kasimata toidunõusid vedeleb, võib tõsiselt tervist ohustada. Hallitusseened toodavad allergeene, mis põhjustavad astmat ja kroonilist nohu. Nad eritavad ka rakke, mille seintes on lagundavaid substantse, ja nende toime tulemuseks on kuiv köha, hingamishäired ja naha sügelus. Pealegi on suurem osa toksiinidest, mida hallitusseened tekitavad, kantserogeensed.

* * *

Lihavuse uurijad väidavad, et liigne kehakaal pole sugugi ohtlik, kui inimene end füüsilise aktiivsusega heas vormis hoiab. Nad jälgisid 19 aasta jooksul 25 000 meest ja tulid järeldusele, et nendel, kes uurimuse kestel surid, polnud selle põhjuseks ülekaal, vaid pigem silmatorkav kehaline passiivsus.