Prostitutsioon on niisama vana kui inimkond, väidab rahvasuu. Ajaloolased peavad lõbunaise ametit maailma vanimaks elukutseks, mis on muidugi vaieldav, sest enne kui naine ennast müüma hakkas, pidi olema mingi maksevahend. Järelikult ka maksevahendi (raha, ehted) tootja. Enamus lõbunaisi pakub oma teenuseid bordellides. Frankfurdis tegutsev Der Leierkasten (eesti k. leierkast) on Saksamaa suurim lõbumaja.

Selle bordelli võib juba kaugelt ära tunda. Kardinatega kaetud, kuid päevavalguslampidega valgustatud aknad. Rõdudel reklaamiks mannekeenid. Ilma reetliku valgustuse ja mannekeenideta võiks arvata, et tegemist on mingi ametiasutuse või pangaga. Tegelikult käib Elbestrasse 49/53 kolmes hoones paiknevas bordellis lõbus melu. Lõbumaja ametlik nimetus on “Eros-Center Frankfurt”, kuid rahva hulgas on ta tuntud leierkasti nime all. Lõbumaja asub raudteejaama kvartalis, mis on ammugi kujunenud Frankfurdi porduelu keskuseks. Kolmes hoones on ühtekokku 190 tuba, millest u. 85% on välja üüritud. See tähendab seda, et nendes ruumides tegutseb u. 160 lõbunaist. See, kes ei leia nende naiste hulgast oma maitsele vastavat, on kas ise süüdi või lihtsalt pirtsakas jobu. Kuigi selles suures hoonetekompleksis töötab palju inimesi, valitseb seal sellegipoolest õdus ja hubane atmosfäär. “Suhtlemine” toimub nii. Kliendid jalutavad mööda koridore. Prostituudid seisavad oma toa uksel või teevad toas aega parajaks, olles ukse lahti jätnud. Kui lõbunaine kliendile meeldib, astub viimane tuppa ja “suhtlemine” võib alata.

Arvukad toad, koridorid ja trepikojad moodustavad omapärase armulabürindi, kus igaüks leiab talle meelepärase ajaviite. Olgu siis selleks kas erootiline massaa˛, kähkukas või terve öö kõikvõimalikke seksimänge mängides. Sealjuures pööravad lõbunaised suurt tähelepanu hügieenile. Varem kuulus lõbumaja juurde ka seksshop, kuid see ei tasunud ennast ära, sest kes lõbunaise juurde tuleb, pole mingitest sisseostudest huvitatud – ta vajab elavat liha!

Leierkast on avatud 365 päeva aastas, kuid see ei tähenda seda, et iga naine oleks kogu aeg saadaval. Lõppude lõpuks on nad vabad ettevõtjad. Loomulikult käib kõige vilkam tegevus õhtuti ja nädalavahetustel. Kuid on ka neid, kes külastavad bordelli tööpäeviti. Tõenäoliselt on need abielumehed, kellel õhtuti raskusi kodunt väljasaamisega.

Kes soovib lõbumajast ülevaate saada, vaadaku internetist Leierkasti kodulehekülge: www.leierkasten-frankfurt.de mis annab uudishimulikele kuuma infot. Muidugi on Saksamaal ka teisi lõbumaju, kuid suuruse poolest ei suuda nad Frankfurdi bordelliga võistelda.