Üha rohkem eestlasi on avastanud enda jaoks erootilised abivahendid. Kui veel mõni aasta tagasi käisid konservatiivsed eestlased sekspoodides üsna nõutute nägude ning mahalöödud pilguga ringi, julgemata müüja käest isegi midagi küsida, siis nüüdseks on inimesed muutunud julgemaks ning on valmis suurema naudingu nimel rohkem eksperimenteerima.

Loomulikult leidub mehi ja naisi, kes naudivad seksi "puhtal kujul" ning rahulduvad täielikult vastastikuse kehalise kontaktiga. Selle vastu ei saa kellelgi midagi olla, kui aga on kordki proovitud erootilisi abivahendeid, mõistetakse, et loodus pole kaugeltki täiuslik ning mitmesugused abivahendid aitavad naudingut ja selle kestvust tunduvalt suurendada.

Milliseid sekspoodides pakutavaid abivahendeid kõige rohkem ostetakse?

Kahtlemata vibraatoreid ja kunstpeenised! Need moodustavad sekspoodide käibest tervelt ühe neljandiku. Nõutud kaup on ka potentsi toetavad abivahendid nagu peeniserõngad (ehk rõõmu- või armurõngad), potentsirihmad (ehk mansetid) ja erektsioonivööd. Hea minek on ka nn. armukuulidel. Klassikaliseks kaubaartikliks on loomulikult sekspesu, kusjuures materjalidest on eelistatud siid, vähem kumm või nahk. Nõutud kaup on ka kidadega preservatiivid ja teised erikondoomid, olgu siis värvilised, maitsestatud, G-punkti- või kliitoriärritajaga.

Kas sellised abivahendid on ainult nende jaoks, kellel napib fantaasiat?

Vastus sellele küsimusele on ühemõtteliselt eitav. Vastupidi, abivahendid tiivustavad fantaasiat ning näitavad meestele ja naistele kätte viisid orgasmiprobleemide lahendamiseks või rutiini ületamiseks.

Kas abivahenditest võib sõltuvaks muutuda?

Praktiliselt on välistatud mingist hingetust seadmest sõltuvaks muutumine, kuigi teatud harjumusefekt pole täielikult välistatud. Kui näiteks naine on harjunud kunstpeenise abil kiiresti ja kergesti tugeva orgasmini jõudma, siis võib ta aja jooksul kaotada huvi partneri rahuldamise vastu ega vaevu enam selle nimel pingutama. Ka võib juhtuda, et mees, kes peenisetoe või -rõngaga oma erektsiooni kestvust pikendab, pole enam võimeline ilma abivahendita partnerile täit rahuldust pakkuma ega ka ise seda saama. Pole ka välistatud, et ajapikku ei paku partner ilma vastavate abivahenditeta enam mingit pinget.

Kas abivahendid võivad - kasvõi ajutiselt - partnerit asendada?

Asendada kindlasti mitte, kuid juhul, kui üksi olles ei soovita "hüppesse" minna, siis võib abivahend onaneerimisel suurt naudingut valmistada. Samuti kasutavad abivahendeid üksikud inimesed, kui nad ei taha laskuda ühe-öö-seiklusesse või puudub võimalus kellegagi lähematesse suhetesse laskuda.

Kas abivahenditest on kasu ka impotentsuse või erektsiooninõrkuse korral?

Tõelise impotentsuse korral kindlasti mitte. Küll aga võib peeniserõngastest, vastavatest mansettidest ja vöödest ning kondoomidest olla abi potentsi- ja erektsiooninõrkuse või enneaegse seemnepurske korral. Erektsioonipumbad ja nn. trimmkondoomid aitavad kaasa kiiremale erektsioonile. Alljärgnevalt tutvustame arvukatest erootilistest abivahenditest peeniserõngast.

PEENISERÕNGAS

Juba rohkem kui 900 aastat tagasi avastasid tiibeti mehed, kuidas seksimisel oma naistele suuremat naudingut pakkuda. Värskelt tapetud kitsel lõigati ära silmalaud koos ripsmetega, kuivatati ning aurutati, kuni see küllalt elastseks muutus. Armumängu ajal tõmmati siis selline algeline abivahend peenisele. Milline on siis kaasaegse peeniserõnga mõju?

"Alguses ei märganud Riina (23) üldse, et ma kasutasin peeniserõngast," räägib Riivo (23) Tallinnast. "Ta ainult imestas, et ma isegi veel poole tunni pärast ei lõpetanud, kuigi ta ise oli samal ajal mitu orgasmi saanud. "Kallis, sa oled täna maruvahva! Jaa, ole minuga veel, tõuka tugevamalt!" Tänu lihtsale kummist peeniserõngale olin ma muutunud korraga supermeniks, suutsin ennast valitseda ning kontsentreeruda partnerile. Selle rõnga abil võin ma nüüd kasvõi öö läbi seksida ning mul pole erektsiooniga mingeid probleeme! Riina sai nii tugeva orgasmi, et tema erutus kandus ka minule üle. Ma muutsin kogu aeg tempot ning suutsin pikendada suguakti kahele tunnile - kuni me üheaegselt saime nii võimsa orgasmi, et silme ees läks mustaks!"

Kui suur abi on peeniserõngast, kinnitab ka Reelika (25) Lõuna-Eestist: "Me miilustasime voodis juba tükk aega, siis tõmbas mu mees Arvi (29) armurõnga peale. Tänu sellele muutus tema suguti veelgi suuremaks ja jõulisemaks. Ma suutsin vaevu ära oodata, et seda endas tunda. Mis edasi juhtus, ei suuda ma kunagi unustada! Ma tundsin igat sugutusliigutust intensiivsemalt kui kunagi varem. Rõngas erutas täiendavalt minu kliitorit. Arvi oli ostmisel valinud välja harjakestega rõnga, mis seksimisel kogu aeg üle mu kliitori libises. Ma tundsin endas lausa elektriseerivat kripeldamist ning ma tõstsin oma vaagna kõrgemale, et mehe sugutit sügavamal endas tunda. Ikka ja jälle vahetasime poose, nii et armurõngas sai erutada ka minu teisi erogeenseid tsoone ning lõpuks jõudsin ma senikogemata orgasmini!"

Arsti kommentaar: "Peeniserõngas tugevdab mehe erektsiooni ning pärsib samas ejakulatsiooni, seega suudab mees pikendada suguakti kestust. Samas masseerib rõngas naise tundlikke erogeenseid tsoone ning aitab naist kergemini orgasmini jõuda. NB! Peeniserõngast tuleks ainult aeg-ajalt kasutada, sest vastasel korral võib mehe potents kannatada ning tal võib ilma peeniserõngata tekkida probleeme erektsiooniga."