Igaühel on unistuste printsi suhtes omad nõudmised, aga meestes n.-ö. orienteeruda polegi nii raske, kui silmas pidada, et asjatundjad psühholoogia, füüsise jne. alal on nad jaotanud kindlatesse kategooriatesse - igal oma iseloomulikud pruugid ja käitumismall, nii et on kohe näha, kellega tege mist. Hakka pihta!

SOLVATU. See pole tegelikult tüpaaz, vaid pigem tema seisund antud hetkel. Mees, kes alles hiljuti elas ü1e lahkumineku oma naisest või sõbrannast või on tal olnud muid suuri ebameeldivusi seoses töö või olmega. Igatahes on ta ego kõvasti pihta saanud, ta tunneb end alandatuna ja solvatuna, on tõre ja ettevaatlik. Kui riskid talle läheneda, pead valmis olema pikaks piiramiseks, ja selleks, et ta iga hetk sindki solvata võib - ilma igasuguse põhjuseta.

ASJALIK. Ta peab end tugevaks inimeseks, peaaegu kõikvõimsaks. Tema tutvusringkond koosneb kuulsustest ja prominentidest, ta suudab ja võib kõike. Tema käitumisstiil on peaaegu agressüvne, ta on liider. Sinusse suhtub ta nii nagu tervesse naissoosse - võetagu teda sellisena nagu ta on, või - hüvasti!

EDASIPÜRGIJA. Tema püüdleb kõiges täiuslikkuse poole. Peaks ta naiseotsimiseks kosjakontori poole pöörduma, ei piisa talle tüüpilisest kaardist, millele kanda nõudmised, mida ta kandidaadile esitab - temal on neist mitmeleheküljeline nimekiri. Täpselt sellele vastavat ei leia ta ihnaski, sellepärast on tal naisele, kellele ta valik peatuma jääb, lõpmata hulk ettekirjutusi - sul tuleb muuta riietumisstiili, soengut, kõnepruuki jne, kas või maailmavaateni välja. Tavaliselt eelistab ta enesest tunduvalt nooremaid naisi, lootuses, et neid on kergem ümber kujundada. Tema võid valida juhul, kui oled küllalt leplik, armastad korda ja suudad oma arvamusest vajadusel otsekohe lahti öelda.

UNISTAJA. Selle mehe ettekujutus elust ja plaanid pole reaalsusega kuigi palju seotud. Tal on alailma peas rohkem kui üks projekt, aga tavaliselt lähevad need kõik lörri veel enne kui ta neid õieti teostama on asunud. Unistajat pole raske ära tunda: ta on pidanud nii paljusid erinevaid töökohti, et annab imestada, aga ta on ikka veel selle õige otsinguil. Ta pole maailma vastu põrmugi vaenulik, aga tal on kole tahtmine seda muuta. Temaga võib sul hästi minna ainult juhul, kui sul on oma pangaarve ja kindel sotsiaalne positsioon sind eriti ei huvita.

ERAK. Kujutle aeglase olemisega, tasakaalukat ja vüsakat inimest, kes millegi erilisega silma ei paista. Sest seda ei oska sa aimatagi, et kõige paremini tunneb ta end iseenese seltskonnas. Õigemini - ta on su vastu vägagi sõbralik ega tunne end sinu kõrval põrmugi halvasti, välja arvatud siis, kui sa ei lase tal niisamapalju aega üksi olla kui ta sinu seltsis veedab. Vümases situatsioonis ei armasta ta tühja lobisemist, ja kärarikasse seltskonda, kus lihtsalt süüakse juuakse ja rõõmsad ollakse, ta heameelega kaasa ei tule. Eraku võid valida juhul, kui armastad ka ise rohkem vaikida kui rääkida ja kui väline sära ja hiilgus pole sulle nii tähtis kui asjade sisu.

LIHVIMATA BRILJANT. Tööl teda hinnatakse ja austatakse, veidi ka kadestatakse, tuntakse tema ees kerget pelgust ja hoitakse distanti. See on mees, kes on elus kõik ise saavutanud. Ta võib seltskonda ilmuda ülikonnas, mis on nii kortsunud, nagu oleks ta selles maganud, ta kingad on seisukorras, mis ei anna võimalust määratleda, missugusesse aastakümnesse need kuuluvad, aga tema isik sisendab rahu ja turvalisust, tema kõnepruuk on originaalne ja jutt alati köitev. Võta arvesse, et tema pilk jääb pidama ilusale naisele, kes on kõigele lisaks ka isiksus, kes oskaks tema liiga korrapäratuid tahke siledamaks lihvida nõnda, et kogu tervik paremini mõjule pääseks.

ROMANTIK. Tema armub kellesse tahes esimesest pilgust, ja iga naine hakkab end pärast kolmepäevast temaga suhtlemist tundma ilusamana ja targemana kui seni. Tema seltsis veedetud tunnid on nii erilised, et sa ei suuda neid sõbrannale kirjeldadagi. Aga kahjuks on ta oma põhiolemuselt sprinter, lühikeste distantside eelistaja - veel enne, kui sa oma õnne õieti tunnetama jõuad hakata, on temast järel vaid jäljed. Ta on armunud juba järgmisse - ikka esimesest pilgust.

OHVER. Vähe on naisi, keda see mees ei võlu lausa esimesest pilgust, sest ta on haruldaselt sarmikas ja huvitav inimene, saatuse sunnil(?) aga elus aina vastu nina saanud. Sina muidugi tunned talle südamest kaasa ja oled valmis tegema kõik selleks, et tal edaspidi paremini läheks. Aga mida päev edasi, seda selgemini hakkad märkama, et kõikides tema nurjumistes on alati süüdi teised, mille üalgi tema ise. See tähendab seda, et ta on oma olemuselt saaja, mitte andja, tal puudub arusaamine tänutundest ja talle jääb kõigist ja kõigest alati meelde halb, mitte hea.

VASTUTAJA. Tema arvates on tema õlul vastutus kogu tema suguseltsi ja isegi sõprade hea käekäigu eest. Sest tänu oma ettevõtlikkusele, raudsele loogikale ja heale vaistule on ta maastmadalast teadnud, missuguse kivi all vähk istub, ja aina ülesmäge läinud. Ta on alati väljapeetud ega eksi kunagi, pole aga seejuures inimesena kunagi tüütu ja igav. Tõsi küll - kuigi ta ei arva, et aeg oleks otseselt raha, ei talu ta mõtteluid ja kumavaid õhtusi koosvübimisi, pompoosseid pidusid jms. eelistades vaba aega pühendada spordile või mõnele huvitavale hobile. Kui sa romantikast puudust tunda ei karda, leiad temas õige kaaslase tõsiste ja pikaajaliste suhete loomiseks.