Läbi aegade on mehed olnud need, kes sagedamini truudust murravad ja kergekäelisemalt salasuhteid otsivad. Tundub, et tänapäeva võrdsete õiguste kehtestamise käigus on naised ka truudusetuse osas meestega ühele tasemele jõudmas või isegi mööda minemas.

Tuntud kaubamärgi Durexi nime kandev Austrias korraldatud laiaulatuslik uuring tuli välja suhteliselt jahmatavate tulemustega. Nimelt selgus, et tervelt 43 protsenti küsitletud naistest on teinud kõrvalehüppeid. Tulemus tundub seda ootamatum põhjusel, et meeste hulgas oli “kõrvalehüppajaid” mõnevõrra vähem ehk vaid 40 protsenti.

Ühe Viini terapeudi sõnul pole taolises suundumuses iseenesest midagi üllatavat, sest ka psühholoogid-nõustajad puutuvad oma igapäevatöös järjest rohkem kokku naistega, kes on teinud või plaanivad teha kõrvalehüppeid. Tänapäeva naised on tänu headele karjäärivõimalustele ja paremale haridusele palju enesekindlamad ning iseseisvamad, mis ajendab neid teele kerkivaid sobivaid ahvatlusi ka täie rinnaga ära kasutama.

Perenõustaja hinnangul on naised tasapisi üle võtmas mitmeid võimupositsioone, mis varem vaid meestele kuulusid. Nende hulka saab arvata ka seksuaalsed vallutused ja tihti vahetuvad seksuaalpartnerid, sest on siin ju tegemist otsese ego upitamisega - õnnestunud kõrvalehüpe aitab naisel tunda end jätkuvalt atraktiivse ja ihaldusväärsena.

Üheks põhjuseks, miks naised kõrvalsuhteid otsivad, on ka kirg - naine tahab kirglikult armuda ja armastada, kuid paraku ei püsi kirg igavesti. Aastate möödudes kirg jahtub - kui selle toitmine lisaks ka hooletusse jätta - ning suhtes muutuvad tähtsaks hoopis muud väärtused. Naine aga otsib endiselt kirge. Psühholoogide hinnangul algab naiste peamine otsinguetapp umbes kolmekümndendate keskel ning just sellest vanusest alates hakkab neil tekkima rohkem seksuaalsuhteid väljaspool oma kodust nelja seina.

Aga ehk on naiste sagedastele kõrvalehüpetele hoopis maisem seletus - nad otsiva lihtsalt rahuldust. Nimelt selgus uurimusest muuhulgas ka, et vaid 13 protsendil naistest õnnestub jõuda orgasmini iga vahekorra ajal, ülejäänud jäävad seda läbematult uut võimalust ootama…