Seda, et mehed seksi ajal terve mõistuse aeg-ajalt kus seda ja teist unustavad, me tegelikult juba teadsime. Nüüd on see teadmine ametlikult kinnitust leidnud. Esseni ülikooli kliinikumi teadlased tegid kindlaks, et naiste aju töötab seksi ajal aktiivsemalt kui meeste hallid ajurakud seda suudavad.

Siiani suurima Saksamaal läbi viidud seksiuuringu käigus panid teadlased katsealused erootilisi filme vaatama, samal ajal uuriti nende ajutegevust magnetresonantstomograafia abil, vahendab saksa teadus- ja meditsiinilehekülg AMWF.

Esseni ülikooli kliinikumi radioloogi Michael Forstingi sõnul akiveerivad naised oma aju nii seksuaalselt erutudes kui orgasmi ajal meestest rohkem. Uuringu käigus kasutati nn katsetoru, kus inimestel pole võimalik ennast eriti liigutada, mis välistab muud ajutegevust häirivad toimingud. Magnetresonantsi abil saab millimeetri täpsusega panna paika inimese ajutegevuse tema poolt tehtavate erinevate toimingute või tuntavate emotsioonide käigus.

Katse aluseks võeti tõsiasi, et aktiivne osa ajust vajab ka rohkem verd ning sellega tõuseb ka hapniku kontsentratsioon venoosses veres. Igal juhul olid uuringu tulemused ühesed: naiste aju erinevad osad olid rohkem aktiveeritud kui meeste aju osad. Millised funktsioonid nendel erinevatel piirkondadel on, selle uurimisega teadlased alles tegelevad.