Alati ei ole mehe käitumises näha vägivalda ennustavaid jooni. Üldiselt kõik paarisuhted algavad armastusega, ka need, kus mees hakkab hiljem vägivaldselt käituma. Paljud mehed näitavad naisele suhte alguses oma kõige armastusväärsemaid külgi. Nad võivad olla isegi täiusliku, naist jumaldava ja teeniva mehe malliks, vähemalt enne suhte lõplikku juurdumist.

Suhte kindlakskujunemise etapid on üldiselt sellised tegevused, nagu ühtekolimine, kihlumine, abiellumine, raseduse algus ja lapse sündimine. Sel perioodil tuleb vägivald naisele täieliku üllatusena. Siiski on naised täheldanud vägivalda kasutanud mehe käitumises teatud märke, mis on ennustanud vägivaldsust. Nad pole osanud neid seostada vägivallaga ja on seepärast suhet jätkanud.

Järgnevalt on loetletud märke, mis sageli ilmnevad enne otsese vägivalla algamist. Märgid võivad olla vihjed võimalikust vägivallast:

* Kas mees on armukade ja nõudlik, käitub omanikuna? Armukadedus ei ole suunatud vaid sinu tuttavatele meestele, vaid ka sinu sõbrannadele ja sugulastele.

* Kas teie suhe algas kiirelt, tunnetele tuginevast kiindumusest lähtuvalt? Kas sinust sai mehe tunnete ja ootuste keskpunkt, ilma milleta ta ei suuda elada? On tal ebarealistlikke tunnetele tuginevaid ootusi sinu suhtes? Ainult sina võid teha teda õnnelikuks.

* Kas ta käitub kontrollivalt? Tahab ta teada, kus liigud, mida teed ja kellega kohtud, või näiteks ootab ta, et tuleksid töölt täpselt õigel ajal?

* Ootab ta, et sa täidaksid tema näpunäiteid ja käske?

* Paneb ta sind tundma, et sa oled kogu aeg milleski süüdi või peaksid millegipärast andeks paluma? Kas sul tekib tema reaktsioonidest tunne, et sa ei tee kunagi midagi õigesti?

* Kas sa kardad või on sul hirm tema kuuldes oma arvamust välja öelda?

* Kas ta süüdistab alati teisi, kui ilmneb mõni probleem?

* On tal seksi juurde kuuluvaid nõudmisi? Kas ta kasutab isegi jõuvahendeid seksuaalse naudingu saamiseks?

* Kas tal on ranged seisukohad soorollide küsimuses? On tal kindlad veendumused sellest, milline peab olema mees ja milline peab olema naine?

* Kas ta kohtleb sind jämedalt? Kas ta kasutab füüsilist jõudu, et sundida sind tegema, mida ta tahab? Kardad sa teda, kui ta muutub vihaseks?

* Kas ta käitub võõraste seltsis täiesti teisiti?

* Kas ta teeb sinu arvel "nalja" või teeb sinu kohta teiste juuresolekul selliseid märkusi, nii et sul hakkab piinlik ja tunned häbi?

* Kas ta on kodu- või lemmikloomade vastu julm?

* Kas ta on lõhkunud esemeid või muid asju teie kodus? Kas ta on sind ähvardanud vägivallaga?

* On ta kasutanud füüsilist jõudu riiu ajal, näiteks raputanud sind õlgadest?

* Kas tema lapsepõlvekodus on isa käitunud vägivaldselt?

* Kas sinu mees on oma varasemates naissuhetes käitunud vägivaldselt?