Kallistamine pole mitte ainult märk hoolimisest, hellusest ja armastusest, vaid mõjub soodsalt ka naise südamele. Mida rohkem kallistad, seda tervem oled.

Põhja-Carolina ülikooli teadlased tegid kindlaks, et kallistamine mõjub hästi nii naiste südamele kui vereringele üldiselt, vahendab BBC News. Kuidas on seda võimalik mõõta, küsite.

Teadlaste meeskond kogus kokku 38 paari ning lasi neil meenutada armsaid ja ilusaid ühiseid hetkesid - just neid, mil nad olid end tundnud eriti õnnelikuna. Pärast sellist romantilist südamepuistamist paluti paaridel teineteist paarkümmend sekundit kallistada. Seejärel kasutasid uurijad juhust ning tegid vajalikud mõõtmised.

Tulemused olid järgnevad: katseisikute vererõhk oli langenud ning organismis oli suurenenud nn mõnuhormooni oksütotsiini osakaal. Naistel oli lisaks sellele vähenenud stressihormooni kortisooli hulk.

Ei tasu muidugi unustada, et kõige suurem efekt on kallistustel armastavas suhtes. Seda märkasid ka teadlased: mida rohkem armastust partneritest õhkus, seda suurem oli ka positiivne mõju tervisele.