Linnas ringi liikudes näeme juba siin-seal ka Eesti mehi, kes hakkavad Lääne-Euroopa meestelt eeskuju võtma. Nad kannavad võrdlemisi trendikaid riideid, neil on hoolitsetud käed ja näonahk jne. Kõik on vast kuulnud metroseksuaalidest – meestest, kes on heterod, ent pööravad oma välimusele palju tähelepanu. Ka Eestis on selliseid mehi (valdavalt siiski noorema meessoo hulgas) ja nad on kindlameelselt liikumas selle poole, et rambivalgusest välja nügida macho meeste kategooriat. On see hea? Kas naistele see meeldib?

Tegelikult meeldib paljudele meestele enda eest hoolitseda, kasutada kosmeetikatooteid ja peegli ees enne väljaminekut ikka korralik kümme minutit veeta. Aga nad lihtsalt ei kisa sellest väga valjuhäälselt. Nad teavad, mis on neile kasulik ja just nii käituvadki. Näiteks ei häbene nad poest niisutavat näokreemi osta, on neid nüüd ju ka spetsiaalselt meestele laias valikus saadaval. Samuti veedavad nad päris paraja aja ka riideid otsides, sest nad tunnevad end ise trendikates ja kenades riietes paremini ja nad ka teavad, mis naistele meeldib.

Siis on olemas need mehed, kes kategooriliselt keelduvad tunnistamast, et nad iial midagi kasvõi kergelt naiselikku on katsetanud. Nad lihtsalt ärkavad hommikul, viskavad vett näkku, kraabivad habeme maha, harjavad hambad, viskavad esimesed ettejuhtuvad riided selga (tihti juhtuvad need olema viis päeva järjest samad) ja asuvad tegemiste ja toimetuste juurde. Need mehed, kes teevad teisiti, kasutavad kreeme ja näiteks juuksegeeli, on nende „kõvade kuttide“ meelest lihtsalt „peded“. Aga tegelikult on selline suhtumine ju täiesti mõttetu ja kitsarinnaline. Tihti ongi sellised mehed lihtsalt ühed suured homofoobid ja poes piiluvad salaja meeste kosmeetika leti poole samas julgemata minna isegi nii lähedale, et hindu näha.

Ja siis on olemas veel kolmas kategooria mehi, kes lihtsalt vajavad veidi suunamist. Nad teavad, et on olemas asju, millega saaks enda eest hoolitsemist veidi kergemaks muuta, kuid neil pole aimugi, kust alustada. Nad märkavad, et talvel külmaga muutub näonahk kuivaks ja hakkab n-ö kiskuma, kuid nad ei oska abi otsida.

Eriti meeldib meestele, kui naine nende eest ise hoolt kannab. Näiteks poleks vist pea ükski mees nõus ise poest näomaski ostma ja siis seda veel pähe panema, puhtalt kasvõi juba selle protsessi keerukuse ja ajakulu pärast, kui aga tema kallis naine ise kõik ära teeb, nägu masseerides maski peale kannab - hoopis teine asi! Ja mehel ei jää pärast üle muud, kui tunnistada, et nahk on hoopis puhtam ja pehmem (kui mask just halb ei olnud...). Veel meeldib meestele, kui tegeletakse nende kätega, ta laseb isegi nahapiiri tagasi lükata, kui teed seda hellalt ja enne ning kõige lõpetuseks ta käsi masseerid ja kreemitad. Kõik oleneb lihtsalt sellest, kuidas asjale läheneda ja kuidas seda mehele serveerida.

Usun, et ka enamustele naistele meeldivad need mehed rohkem, kes veidi endaga vaeva viitsivad näha. Kindlasti on olemas ka palju neid naisi, kes metroseksuaalidest palju ei pea, aga vaatavad ka sellele halva pilguga, kui mees üldse enda välimusele tähelepanu ei pööra.

Kokkuvõtteks, on see ju hea kui mees enda eest hoolitseb, loomulikult mõistuse piirides (see oleneb muidugi naisest ja tema piiridest, kuid näiteks makeup võiks mängust välja jääda). Ja need n-ö macho mehed võtku teadmiseks, et naistele meeldivad just puhta ja klanitud välimusega mehed!