• Kurikuulus G-punkt on oma nime saanud günekoloog Grafenburgi järgi, kes avastas selle 1950ndatel. Lou Paget, How to Give Her Absolute Pleasure autor seletab, et G-punkt on "tugevalt erogeenne tsoon, mis asub tupe sissekäigust umbes 5 cm kaugusel tupe eesseinas ning on umbes oasuurune". Erutusel aga G-punkt teadagi paisub enam-vähem samamoodi nagu meestel peenis.

• G-punkt ON olemas, tuleb vaid hästi otsida! Paljud naised on veendunud, et G-punkti pole olemas, kuna pole ise seda "üles leidnud". Tõde on see, et see salapärane punkt asub suhteliselt sügavalt tupe seinas ning on ümbritsetud kudedega, mis teeb selle avastamise ja tunnetamise päris raskeks – õrn masseerimine ei pruugi selles piirkonnas tekitada mitte mingeid tundeid. Samas võib aga liiga tugev surve teha valu.

• G-punkt "ärkab ellu", kui oled erutatud. Mis tähendab, et niisama äkki seda kohta stimuleerima hakates, kus sa G-punkti arvad olevat, ei pruugi sa seda leida.

• Kuidas ma selle siis leian? Kui soovid oma G-punkti ise üles otsida, siis heida pikali, loo endale meeldiv atmosfäär, lõõgastu, tuleta meelde erutavaid hetki oma mehega või fantaseeri hoopis millestki eksootilisest. Kui vaja, kasuta libestusainet, mine sõrmega tupest umbes 5 cm sissepoole ja hakka aeglaselt masseerima tupe eesseina. Kui tunned, et oled justkui õige koha üles leidnud (see peaks olema ka tunnetatav väikese muhuna), jätka masseerimist ringjate liigutustega.

• Kui lased G-punkti avastada oma partneril, on sul kõige mugavam toetuda patjadele, samal ajal kui tema on sinu jalge vahel. Et suurendada sinu tunnetust, võiks su mees samal ajal lakkuda kliitorit ja selle ümbrust ning reite sisekülgi. Kuid ära looda, et G-punktini võib jõuda ka suuseksiga.

• Parimad asendid G-punkti stimuleerimiseks seksi ajal on need, kus oled oma partneri poole seljaga. Näiteks: mees istub tooli peal ja sina istud talle peale tema poole seljaga olles. Või siis tavalises "naine peal" asendis - jällegi istud peale seljaga tema poole. Katlemata tasub kõike seda proovida ka peegli ees. Ka misjönäriasendil on G-punkti stimuleeriv variatsioon: tõmba oma jalad hästi keha ligi, põlved praktiliselt vastu rindu ja lase partneril õrnade liigutustega masseerida sinu naudingu allikat. Kui hakkad jõudma G-punkti orgasmini, võid tunda, justkui tahaks pissile minna, kuid tegelikult on see midagi muud...

• Armastuse meri.. Ära ehmata, kui pärast G-punkti orgasmi hakkab su tupest vedelikku välja voolama. See on täiesti loomulik. (Samas on aga ka täiesti normaalne, kui seda ei juhtu.) Jah, võib öelda, et ka naised on võimelised ejakuleerima ja just nimelt G-punkti orgasmi ajal. Seesama vedelik tekitabki vahetult enne orgasmi tunde, et on vajadus urineerida.

• Kasuta ribadega kondoome – need võivad aidata stimuleerida G-punkti.

• Seksmänguasjad. Vibraatorid, millel on veidi kaardus ots, on mõeldud G-punkti stimuleerimiseks. Eriti hea, kui taoliselt vibrratoril on veel ka eraldi osa kliitori stimuleerimiseks.