Kui sa oled omale lõpuks kellegi leidnud ja teist saab paar, võid sa küll arvata, et see on sellepärast, et ta erutab sind või ajab sind naerma. Tegelikult aga põhineb külgetõmme inimeste vahel sajal peidetud sõnumil, mida sa ehk ei aimagi. Sulle võivad küll meeldida tema säravad silmad või naerulohud põskedes, aga tegelikult määravad asja ära feromoonid, vanemate sarnane päritolu ja, eee, isegi keskmise sõrme pikkus...

1. Positsioon perekonnas

See, mitmes laps sa peres oled, määrab ära sinu suhte rolli. Ainus või vanim laps kaldub olema kõrge saavutusvajadusega ja suure vastutustundega. Teised lapsed on enamasti seiklejad, mässajad, konventsioonide vastu võitlejad. Pere pesamunad on rõõmsad, päikselised, kerged suhtlejad.

Vanimad lapsed meeldivad tihti üksteisele, sest neid seob tugev vajadus teiste järel hoolitseda. Noorimad, kerged suhtlejad tunnevad tõmmet keskmiste laste seiklusliku meele suunas.

Sünnijärjekord ei pruugi olla kohe algul märgatav, kuid mingid suhtumised ja käitumisjooned on kohe aru saada. Näiteks kui olete ise noorim laps, tunnete end kohe koduselt ja vabalt koos teiste noorimate lastega.

2. Sarnane taust Muinasjuttudes küll juhtub, et kuningatütar armub karjuspoissi, aga see on ainult muinasjutt.

Sarnase taustaga paarid tunnevad teineteise suhtes tõmmet, isegi kui nad veel ei tea, kas teine on kasvanud üles onnis või lossis.

Enim edukaid abielusid juhtub just nende vahel, kellel on sarnane lapsepõlv, haridus, religioon ja nüüd juba, kui tahate, ka sotsiaalne klass.

3. Keemiline sõnum

Feromoonidest on kõneldud juba üsna palju - märkamatutest lõhnadest, mis tekitavad iha ja külgetõmmet. Inimese keha tunneb alateadlikult ära talle sobiva lõhna, mis kindlustab hea geneetilise sobivuse ja sealt edasi - tervemad lapsed.

4. Näo kuju

Kõlab küll veidralt, kuid sarnased näokujud on üsna suur sobivuse näitaja. Teie ninad ei pea küll olema täpselt sarnased, kuid mida sarnasem on partneritel vahemaa nina ja huulte vahel, või silmade ja huulte vahel, seda tõenäolisemalt nad üksteisele meeldivad.

5. Keskmine sõrm

Kui teie tutvus ei alga just nii halvasti, et peaksite üksteisele keskmist sõrme näitama, siis vaevalt te teate oma partneri sõrmede pikkust.

Uurijad on aga leidnud, et omavahel sobivatel paaridel on keskmised sõrmed enam-vähem ühepikkused. Nad ei oska põhjusi leida, aga igaks juhuks toetage teinekord siiski oma käsi vastu armsama kätt ja mõõtke oma sõrmed üle…

6. Millised olid su vanemad?

Sinu suhted oma vanematega on üks kindlamaid indikaatoreid sellele, millise partneri poole sind kisub.

Kui su vanemad lõid sulle stabiilse kodu harmooniliste vanematega ja vastutustundliku suhtumisega, siis tõenäoliselt meeldivad sulle tulevikus tasakaalukad tüübid.

Kui aga oled üles kasvanud närvilise ema ja naistemehest isaga, siis tõenäoliselt otsid ka tulevikus kontakti sellist tüüpi inimestega, et uuesti läbi elada lapsepõlvest tuttavaid situatsioone, lootes seekord teistsugustele, õnnelikumatele lahendustele.

See on ka põhjus, miks mõned inimesed on "päästjad", kes järjest satuvad joodikute või vägivaldsete partnerite otsa: nad tunnevad end turvaliselt juba tuttavas situatsioonis ning loodavad alateadlikult, et "mina suudan teda muuta".

7. Lähestikku elamine

Uurijad väidavad, et sobiv partner peab tulema kusagilt su lähikonnast - samast geograafilisest piirkonnast, samast rassist, samast linnast lõppude lõpuks - nii saavad teil olla ka samad sõbrad. Paljud inimesed võivad küll reisida läbi pool ilma, aga kokku heidavad ikka hoopis naabritüdruku või klassivennaga.