Kas teie mõtted on armastamise ajal alati seksil või hälbivad need muudele märksa triviaalsematele teemadele? Kui nii, siis kas see tähendab võimalikke probleeme teie suhtes?

See on juhtunud enamikuga meist: keset armumängu liigub mõte äkitselt märksa maisematele teemadele. Te mõtlete: “Kas mu roosa pluus on pestud?” Või: “Kas ma lülitasin arvuti välja?” Või: “Kas rõduuks ikka sai kinni?” Samas paistab teie partner hõljuvat ihade maailmas.

Mõeldes...teist?

Mida see kõik tähendab? Kas see tähendab huvi kaotamist seksi vastu? See et te saate mõelda seksi ajal – mis on väidetavalt kõige intiimsem tegevus - tühistele asjadele, võib olla veidi murettekitav...

Kuidas selle teemaga tegelda

Tuvastamaks, mis võib olla kaugenemise põhjuseks teie ja partneri vahel, soovitavad psühholoogid alljärgmisi samme:

1. Mõelge, kas te olete mõne kandi pealt suure surve all ning analüüsige, mida te partneri suhtes tunnete. Küsige eneselt, mis tema käitumises võis teha teile haiget või tekitada tõrjutuse tunnet. Kas ta täidab teie vajadusi (mitte ainult seksuaalseid)?

2. Pidage partneriga maha pikem vestlus, kui teil mõlemal on selleks aega. Kasutage selliseid lauseid nagu: “Ma tahaksin, et eelmäng oleks pikem.” See on parem kui: “Ära lõpeta eelmängu nii kiiresti.”

3. Olge oma tunnete osas väga kindlameelne. Kui te ei ütle partnerile, mis teid häirib, ei saa ta teid aidata.

4. Kuulake tähelepanelikult, mis temal teile öelda on. Võibolla ei ole ka teie tema vajadusi rahuldanud ning ta on trotslik ja seetõttu ka vähemtundlik armastaja.

5. Püstitage endale eesmärk lahendada see probleem mõne nädala või kuuga, mitte aastatega. Ja kui sellest ei ole abi, kaaluge nõustaja juurde minemist.

Vanade heade päevade meeldetuletamine

Kui teie suhe on põhimõtteliselt tugev ning teil käivad uitmõtted vaid aegajalt peas, siis proovige alljärgnevat tehnikat.

Keskenduge positiivsele. Keskenduge tema parimatele omadustele (laiad õlad, prink istmik) või omadustele, mis teid temas algselt köitsid. Meenutage aegu, mil seks oli suurepärane, või lihtsalt suurepäraseid aegu ning laske selle soojusel end soojendada.

Fantaasiad ei ole keelatud. Kui te ei ole mingil põhjusel tujus, proovige kasutada mõnd seksuaalfantaasiat.

Vahetage rolli. Kui te võtate endale aktiivsema rolli, aitab see teil keskenduda. Mõelge sellele, mis ta teiega teeb – sõrmede libisemisele teie seljal, tema soojad reied vastu teie omi – ning tunnetega seda. Rääkige intiimsel teemal, vaadake talle sügavalt silma, tuletades enesele meelde, et see on mees (naine), kelle te endale intiimpartneriks valisite.

Rääkige temaga. Kui teil on vaja arutada partneriga mõnd seksuaalset probleemi, siis olge julge, aga ärge mõõdukust kaotage. Inimesed ei pea tundma, et on seksis läbi kukkunud, kui kõik ei tule alati 100 protsenti välja. Kui see ei ole ideaalne, unustage see äpardus ning katsetage uuesti – ärge olge neurootiline!

Teadke oma tundeid. Vältige seksi, kui te olete vihane. Kui te hakkate huvi kaotama, olge partneriga aus. Lobisege, jooge koos teed või käige vannis. Hea armastaja suudab probleemile reageerida, kui see on kontekstis.