Laps uurib ennast, mängib oma kehaga, hellitab oma suguelundeid ning valmistab endale spontaanset naudingut ja rahulolu. Mõni inimene säilitab selle võime ka täiskasvanuna. Kui aga lapsele õpetatakse varakult, et ennast katsuda on halb või on see lihtsalt keelatud, siis võib kujuneda häbiga seotud või halvustav suhtumine oma kehasse, mis ei luba hiljem oma kehast seksuaalset rõõmu tunda.

Paljud on alles täiskasvanuna leidnud endas tahtmise masturbeerida, õppides nii ennast tundma ka selle külje pealt. On küllalt ka neid, kes tunnevad masturbatsiooniga seoses piinlikkust ja hirmu ning arvavad, et see võib kahjustada meie seksuaalelu teiste inimestega. Kogemused näitavad, et tegelikkus on risti vastupidine: mida paremini Sa tunned oma keha, seda paremini oskad Sa teistele anduda.Meeste ja naiste erinev seksuaalsus

Keskmisele mehele on 15 minutit äärmiselt pikk seksile kulutatud aeg. Ja see on 11 minutit rohkem, kui nad kulutavad coitusele endale. Naised masturbeerivad eelkõige selleks, et ennast, oma keha ja sügavamaid tundeid tundma õppida, meeste puhul on masturbeerimisel hoopis teine eesmärk.

“Mehed masturbeerivad tavaliselt eelkõige selleks, et pingest vabaneda”, seletab New Yorgi psühhiaater Avodah Offit. “Kui arst uurib mehelt, miks ta masturbeerib, siis selgub, et sellel on vähe pistmist seksiga. Tavaliselt öeldakse: olin pinge all; kirjutasin korraga kahte ettekannet; ülemus pidi järgmisel päeval ettekanded kätte saama jne; seepärast masturbeerisingi, et kiiresti orgasmi jõuda, ja, pagan küll, see võttis pinge kohe maha.”

Võibolla tingib just kahe sugupoole vajaduste erinevus naiste pahameele, kui nad avastavad, et nende abikaasa masturbeerib. “Mul oli patisent, kes ühel ööl ärgates nägi, et tema kõrval lebav abikaasa masturbeerib. Naisele oli see kohutav šokk,” räägib Offit. “Naine tundis end reedetuna, ma pidin talle lausa koju helistama, et ta maha jahutada”.

Selline emotsionaalne seisund pole sugugi haruldane. Naised ei tunne end mitte ainult solvatuna, vaid ka armukadetsevad oma mehe eralõbude pärast. Teised naised ei pääse mööda meeste masturbeerimislõbudest ja –mängudest.

27-aastane Kim on juba 3 kuud lahutatud mehest, kes nende viieaastase kooselu jooksul istus igal õhtul aluspesu väel ja luges pornoajakirju. Need keerasid mehe üles ja ta läks keldrikorrusel olevasse kabinetti. Kim: “Mina olin kodus ja täiesti kättesaadav, aga tema käis allkorrusel masturbeerimas. Mina ei suutnud seda taluda ega tema sellest loobuda. Muidugi polnud see ainus põhjus, miks me lahku läksime, aga tähtis siiski.”

Offit lisab: “Naistel on oma meeste masturbeerimisele kaks vastuväidet. Esiteks – kui mees teeb seda salaja, siis tahab naine teada, mis saladus see selline on. Teiseks – kui naine ei saa nii palju seksida, kui ta soovib, ning avastab, et tema partner seksib pigem oma käega kui oma naisega, siis teeb see tõepoolest haiget. On mehi, kes iha tekkides hoolitsevad vaid enda eest, selle asemel, et partneriga seksida. Naises tekkib tunne, et mees vajab vaid seksi, mitte partnerit. Sama lugu on meestega: nad tunnevad end eemaletõugatuna, kui naine kasutab vibraatorit, selle asemel et mehe poole pöörduda. Samuti arvavad paljud mehed, et masturbeerimine on lihtsam: läheb vähem aega, on vähem rabelemist, mees ei pea naise vajadustega arvestama, mis on eriti tähtis siis, kui mehele naise vajadused ei meeldi.

“Neetud, naisel kulub ainuüksi eelmängule poolteist tundi, kuna aga minul kulub kogu asja peale vaid poolteist minutit”, mõtleb mees, “ja mul on ka muid asju ajada.”

Masturbatsioon ja armumäng

Kas on võimalik lülitada masturbeerimist mõlemapoolsesse armumängu? Mõnikord küll. “Näha, kuidas keegi masturbeerib, on äärmiselt erutav”, ütleb Offit. “Te näete, kuidas teine inimene vormib end erootiliselt, sest igaüks masturbeerib erinevalt. Teie stiil on teie sõrmejälg. Ning just sellepärast ei taha enamik inimesi seda teistele näidata. Masturbeerimine avalikustab teie olemuse.

Paljudele naistele on vastumeelt masturbeerida oma mehe või armukese nähes, sest isegi kui nad näitavad, kuidas mehed peaksid neid stimuleerima, on naistel kohustus orgasmi jõuda. Seepärast paljud teesklevadki. Samuti on masturbeerimine äärmiselt isiklik asi, mida ei taheta jagada armukesega. “Kaks meest on mul palunud nende nähes masturbeerida”, tunnistas mulle üks kirjanik. “Võibolla pakub see neile midagi, aga mulle küll mitte. Mina masturbeerin ilma pealtvaatajateta. Kui tahan masturbeerida, siis milleks on mul neid vaja?”

Ja ometi. Kui paar on õppinud masturbeerimist armumängu osana kasutama, võib mäng muutuda veelgi kirglikumaks. “Mu sõber palus mul tema nähes masturbeerida. Olin peaaegu kiljatamas “Mida ma peaksin tegema?””, räägib 27-aastane Nora. “Aga ta rääkis mulle augu pähe ja ehkki kulus hulk aega, enne kui ma tundsin end mugavalt, ajas see ometi meid mõlemaid kohutavasse kihusse”.

Kas on olemas mõni vahend, mis teeb orgasmi eriti jõuliseks?

28-aastase Megani arvates pole midagi paremat, kui inimkäsi. Tavaliselt kasutab ta kaht või kolme sõrme ning keskendub kliitori stimuleerimisele. “Olen kusagilt lugenud, et paremakäelised on eriti tundlikud kliitori paremalt poolt ja vasakukäelised vasakult. Toetan seda arvamust. Oma kõige võimsamad orgasmid olen saanud end ise stimuleerides. Ma tean, mis mulle meeldib!” Kuidas ja kus te seda iganes teete, on masturbatsioon võrratu ajaviide, oskus laiendada enesetaju piire. Ükskõik, kas teil on parasjagu suhe kellegagi või mitte, masturbeerimine aitab teil nautida endale partneriks olemist sama palju kui partneriks olemist oma sõbrale. Võtmeelemendid on ju samad: meeleolu, õrnus, eneseaustus, fantaasia. Masturbeerimine võib teid rahuldada, vabastada stressist…ning aidata ennast hästi tundma õppida.

Seega on eneserahuldamine üks võimalusi uurida oma seksuaalsust. Missugused puudutused ja hellitused kedagi konkreetselt erutavad, missugused seksuaalfantaasiad tekitavad kirge, missugust rolli eelistatakse seksuaalmängus mängida – nende külgede endas tundmine võimaldab olla vahekorras reeglina palju aktiivsem.