Masohhism on alandust või kannatusi hõlmav seksuaalne hälve. Seksuaalne masohhism on levinum meestel, naiste hulgas on see hakanud viimasel ajal rohkem levima. Masohhistid tahavad, et partnerid seoksid kinni nende keha või silmad, alandaksid neid või põhjustaksid neile valu. Nad võivad ka nautida piitsutamist, peksmist, lõikamist või kehaosade läbitorkamist. Tavaline on ka verbaalne kuritarvitamine.

Mõned masohhistid vajavad valu või alandust, et seksuaalselt funktsioneerida. Nad võivad end impulsi ajel vigastada või kinni siduda. Osad masohhistid võivad kohati harrastada tüüpilisemat seksi, langedes aegajalt masohhismi.

Enamus masohhiste fantaseerib sellest juba lapsepõlves või noorukieas. Partneriga hakkavad nad masohhismi praktiseerima tavaliselt täiskasvanuna. Mõned inimesed ei pruugi aastaid masohhistlikku praktikat äärmuslikumaks muuta, teised aga võivad end järjest enam vigastada, mis võib viia isegi surmani.

Olenemata tervislikust või füsioloogilisest seisundist peavad masohhistlikku seksi harrastavad inimesed olema eriti ettevaatlikud kehavedelikega levivate haiguste, näiteks hepatiidi ja aidsi suhtes.

Seksuaalse masohhism ja sadismi sümptomid

Seksuaalne masohhism:

Vähemalt kuue kuu jooksul kestvad korduvad, seksuaalselt erutavad fantaasiad või käitumine, millega on seotud (tõelised, mitte simuleeritud) alandus, peksmine, kinnisidumine või muud kannatused.

Fantaasiad, seksuaalsed tungid või käitumine põhjustavad kliiniliselt diagnoositavat masendust või takistavad sotsiaalsete, ametialaste või muude funktsioonide täitmist.

Seksuaalne sadism:

Vähemalt kuue kuu jooksul kestvad korduvad, seksuaalselt erutavad fantaasiad või käitumine, millega on seotud ohvri (tõelised, mitte simuleeritud) psühholoogilised või füüsilised kannatused.

Fantaasiad, seksuaalsed tungid või käitumine põhjustavad kliiniliselt diagnoositavat masendust või takistavad sotsiaalsete, ametialaste või muude funktsioonide täitmist.