Esiteks on oluline meeles pidada, et puhastamata seksimänguasjad võivad kanda edasi suguhaigusi ning te võite ka ise end uuesti tupepõletikku nakatada, kui teie seksilelu ei ole piinlikult puhas ja steriilne. Seksimänguajad peavad ka kauem vastu, kui neid korralikult hooldada ja puhastada.

Pärast kojutoomist

Seksimänguasja ostmise järel tuleb kohe kontrollida, ega sellel ei ole teravaid ääri ega kohti, mis võivad ärritada või kraapida. See on eriti oluline tugevast plastist valmistatud lelude puhul. Kui te leiate kõva serva, tuleks see kohe maha siluda kas liivapaberi või viiliga. Kui leluga kaasnevad juhised, siis lugege need läbi ja jätke meelde, kuidas neid hoida ning hooldada.

Kui tegemist on kummist mänguasjaga, siis on seda arvatavasti mõistlikum õhutada, et ebameeldiv lõhn kaoks. ALATI puhastage ostetud ese enne kasutamist ära. Kuidas te seda puhastate, sõltub materjalist, millest ese valmistatud on.

Universaalkasutus

Kui te kavatsete seksimänguasju jagada või kasutada neid nii tupesiseselt kui anaalselt, siis on kõige turvalisem haiguse vältimiseks kasutada kondoomi. Siis te ei pea lelu vahepeal pesema ning sellega vähendate ühtlasi ükskõik misssuguse nakatumise ohtu. Enamikule mänguasjadele tuleb kasuks, kui kasutada kvaliteetset libestit, aga mitte kõik lubrikandid ei sobi kõigile materjalidele ning võivad neid kahjustada. Veepõhjalised libestid sobivad siiski enamikule leludele.

Puhastava lahuse valmistamine

Mänguasju on soovitatav pesta antibakteriaalse seebi ja sooja veega. Kui lelu on olnud kontaktis verega, siis tuleb see soojas vees puhtaks kraapida ning seejärel tuleb seda leotada valgendajast ning veest segatud lahuses vahekorraga 1:8. Ärge unustage lelu pärast korralikult loputamast ja valgendit eemaldamast. On olemas ka arvukalt muid puhastusvahendeid, mis on spetsiaalselt koostatud pisikute koostamiseks ning teie lelu kasutusea pikendamiseks.

Kübernahast (cyberskin) lelud

Need on äärmiselt tundlikud ning neid tuleks iga kasutamise järel puhastada AINULT sooja veega ning hoida kuivas steriilses kohas. Lugege leluga kaasa antud juhiseid.

Silikoon

Silikoon on väga vastupidav materjal ning seda saab kerge vaevaga pesta seebi ja veega, ka keetmine ei kahjusta seda. Kuigi silikoon on väga vastupidav, võib see mõraneda või rebeneda, seega olge silikooni käsitlemisel küünte ja hammastega ettevaatlik.

Kuidas lelusid hoida

Olenemata sellest, mis materjalist teie seksilelud on - nahk, kumm, silikoon või miski muu - niiskus, päikesevalgus ja kuumus võivad neid kahjustada. Patareidega tooteid tuleks hoida ilma patareita, et vältida patareide võimalikku lekkimist ja lelu rikkumist. Lateks

Oluline on teada, et kõik õli- ja vaseliinipõhised kreemid-määrded kahjustavad lateksit. Peamiselt kondoomide valmistamiseks kasutatava lateksiga võib pruukida vaid veepõhiseid tooteid, ka tuleks seda materjali hoida eemal kuumusest ja päikesest ning pärast kasutamist ära visata. Mõni inimene võib olla lateksi suhtes äärmiselt tundlik. Kui te märkate löövet või midagi muud ebatavalist, katkestage koheselt selle materjali kasutamine.

Nahk

Nahka on selle pinna konaruste tõttu väga raske puhtana hoida. Puhastage nahaservi tugeva vahutava puhastusvahendi ja pooljäiga harjaga, siis tõmmake kogu pind üle vesinikülihapendiga ning kuivatage. Seejärel kasutage naha tasakaalu taastamiseks spetsiaalseid hooldusvahendeid. Ilma selleta võib nahk ära kuivada ja praguneda. Ärge kasutage seda meetodit seemisnahaga.

Kummist kunstpeenised ja muu Kumm on väga poorne materjal ning kõige parem meetod selle puhtana hoidmiseks on kasutada kondoomi. Puhastage kõiki kummiesemeid pärast kasutamist sooja seebiveega. Need tuleb korralikult loputada, kuna seebiesi võib nahka ärritada.

Vibraatorid

On kaht tüüpi vibraatoreid - veekindlad ja mitte-veekindlad. Kui te kasutate veekindlat versiooni, siis võib seda kerge vaevaga seebiveega puhastada. Kui see ei ole veekindel, siis tuleb teil olla väga ettevaatlik, et mootori ja patareide piirkond ei satuks vette. Ärge iial pistke vibraatorit, mis ei ole veekindel, üleni vette. Kui tegemist on kõvast plastikust vibraatoriga, siis puhastage seda alkoholi kastetud vatiga ning laske kuivada. Ärge unustage, et selline riist on vee juures niisama ohtlik kui iga elektririist.