Tupetermomeeter. Ovulatsiooni prognoosimise komplektid. Tupeeritis. Kas te juba erutusite? Kui ei, siis te ei ole üksi. Kuigi beebitegemise seks kõlab teoorias hästi (ei pea kaitsevahendite peale mõtlema), siis selle läbi teinud paarid kirjeldavad seda “mehhaanilise” ja “ebaromantilisena”.

Milles asi?
Üks abikaasa selgitab: “Kui me viskasime kondoomid minema, arvasin ma, et see tähendab spontaanset takistusteta seksi. Tegelikult oli asi vastupidine. Me pidime vahekorda planeerima, et see langeks mu naise ovulatsiooniperioodi ja piirduma paari asendiga, kuna need võimaldasid maksimaalset sisenemist.”

Naiste jaoks võib see kogemus olla võrdselt masendav. “Ma tahtsin, et see oleks midagi ilusat - et me armastaksime teineteist piisavalt, et luua ühine laps,” ütles üks tulevane ema, “aga tegelikkus oli pigem kummaline teaduslik eksperiment.”

Ekspertnõuanded

Psühhoterapeut Lenore Pomerancei sõnul peitub eduka seksuaalelu saladus viljakuse ja seksuaalsuse eraldamises.

“On suur vahe seksil seksuaalse rahulduse ja eostamise vahel ja seda mõistvad paarid väldivad teineteise süüdistamist, süütunnet või seksuaalse erutuse kadumist,” ütles ta.

Pomerancei sõnul on nende aspektide eristamine kõige olulisem siis, kui jõupingutused kohe vilja ei kanna. Mõned paarid kardavad, et eostamine ei õnnestunud seepärast, et seks ei olnud piisavalt hea või armastusest ei piisanud, millel ei ole mingit pistmist viljastumisega. Kui paarid tunnevad alaväärtuslikkust, kuna neil ei õnnestunud kohe eostada, võib see mõjutada nende seksuaalseid tundeid.

3 näpunäidet paremaks lapsetegemiseks

1. Hakake õppima “reaalsusseksi”. Beebitegemise seksis pettunud paarid klammerduvad sageli fantaasiate külge selle kohta, milline armastamine olema peaks - romantiline, spontaanne, alati rahuldustpakkuv, vajamata samas jõupingutusi. Reaalsus on, et seks võib olla palju asju. Kui paari vahel eksisteerib piisav emotsionaalne ja füüsiline seos, suudavad nad sellest fantaasiast üle saada ning teha reaalsuse meeldivaks.

2. Säilitage huumorimeelt. Objektiivselt vaadates on seks, eostamine ning lapsevanemaks saamine inimeksistentsi toredaimad kogemused. Paarid, kes suudavad enese üle naerda, muutuvad sageli lähedasemaks kui enne lapsesaamise üritamist.

3. Nautige kuuma spontaanset seksi kogu ülejäänud kuu. Sisuliselt saab beebitegemise seksi harrastada vaid kolme- kuni viiepäevase perioodi vältel kuus, mil naine on viljakas. See jätab ligi neli nädalat meelelahutuslikuks seksiks!

Proovige nii õrna kui metsikut armastust ja rääkige teineteisega oma seksuaalsetest tunnetest. Paarid, kes juba eostamise ajal suudavad tugeva suhte luua, lõikavad selle vilju, kui nad on lapsevanemad.