Teadlased on tõestanud seda, mida naised on aastaid meeste kohta teadnud: kui nad armuvad, mõtlevad nad vaid ühest asjast — seksist.

Romantiline suhe tekitab meestes ja naistes erinevaid tundeid. Naine reageerib uuele armuloole emotsionaalselt ning teda stimuleerib tähelepanu, mida too meest talle pöörab. Mehed aga on otsekohe hõivatud seksuaalse sisuga mõtetest.

Teadlased tegid selle kindlaks, võrreldes “meeletult armunud” noorte meeste ja naiste ajutegevuse ülesvõtteid. Neid testiti uue partneri ja lihtsalt tuttava inimese fotode vaatamise käigus, ka anti neile mingi kõrvaltegevus, et mõtted fotodelt eemale suunata.

Dr. Helen Fisher New Yorgi Rutgersi ülikoolist avastas, et tugeva romantilise armastuse tunded aktiviseerisid need aju piirkonnad, mida seostatakse motivatsiooni ja premeerimisega ja mis stimuleerivad ajukemikaali dopamiini tootmist, mis omakorda tekitab heaolu ja energiat.

Enamusel naistel aktiviseerusid emotsionaalsuse ja tähelepanuga seotud ajupiirkonnad. Meeste aju aktiviseerus erinevates piirkondades, sealhulgas seksuaalse erutusega seotud piirkondades.

Teadlased usuvad, et selline eristuvus on kujunenud välja miljonite aastate jooksul. Mehed maksimeerivad oma väljavaateid järglasi saada võimalikult tihti seksides ning naised maksimeerivad järglaste ellujäämise väljavaateid sellega, et hoiavad nende isa kinni, et ta laste eest hoolitseks.

Dr. Fisheri sõnul sunnib sugutung inimesi seksile iga sobiva partneriga. Romantilise armastuse eelduse - külgetõmbe - eesmärk oli selekteerida võimalikult vähese aja- ja energiakaoga välja sobivad partnerid.