Seks ümbritseb meid kõikjal. On peaaegu võimatu lugeda ajakirju, kuulata muusikat või vaadata filmi seksisisulisi sõnumeid vastu võtmata.

Reklaamiandjad kasutavad seksikates poosides meeste ja naiste fotosid oma toodete müümiseks.

Interneti jututubades on spetsiaalsed seksiruumid ning avalikes tualettides on kondoomiautomaadid. Mõned sõnumid on lihtsalt seksuaalse sisuga, teised aga kujutavad seksuaalakti üksikasjalikult ega jäta fantaasiale kuigi palju ruumi.

Kas äärmustesse minek seksi kujutamisel on selle naiste jaoks paremaks muutnud?

Kas viimased kolm aastakümmet suuremat seksuaalset vabadust on andnud naistele võimaluse kogeda sellist armastust, mida nad ihkavad?

Või on see sünnitanud põlvkonna naisi, kes tahavad võtta elult maksimumi, lepivad aga seksis minimaalsega?

Seksuaalsust kujutatakse tavaliselt ühemõõtmelisena. Seksi kujutatakse kui tegevust, mille ainus põhjus on füüsiline nauding. See võib õhtuti ju teie kire üles kütta, samas vähendab see ootusi seksi suhtes.

Psühholoogide sõnul tahavad naised tavaliselt suhet, mis ühendaks pühendumise, armastuse ja füüsilise naudingu. Ometi jäi see paljudele naistele 1990tel aastatel vaid unistuseks.

Miks? Kuna ühiskond on edastanud sõnumi, et selline suhe ei ole saavutatav ning paljud naised enam ei otsigi seda.

Psühholoog Joyce Grunau ütleb, et sügaval sisimas otsib naine füüsilist lähedust emotsionaalse läheduse ja pühendumise kontekstis, aga ühiskond ütleb talle sageli, et see eesmärk ei ole saavutatav.

Seks on vaid tunne ja parim, mis te teha saate, on mõneks hetkeks teisele hea tunde tekitada. Seetõttu suruvad paljud naised maha igatsuse seksuaalpartneri järele, kes hindaks neid ja oleks valmis looma nendega emotsionaalset suhte ja võimalik et ka eluaegse sideme.

Kas seks on vaid füüsiline nauding?

Kõige ehedamal kujul ei ole seks seotud mitte ainult füüsilise mõnu, vaid ka armastuse ja pühendumisega. Ülim seksuaalne kogemus on süvitsi minev ja rahuldustpakkuv liit, mis on emotsionaalne, hingeline ja füüsiline.

Üks võimalus seksi rikkust mõista on kujutada endale ette sektoriks lõigatud kooki. Tervikuna kujutab kook endast kõige suurepärasemat ja täiuslikumat seksuaalset kogemust, mida me võime endale ette kujutada. See koosneb lõikudest, mis esindavad pühendumist, armastust, füüsilist, vaimset ja emotsionaalset liitu ning uue elu loomise võimalust. Kui te tahate kogeda parimat seksi, tuleb teil kõiki neid lõike maitsta. Kui mõni neist lõikudest puudub, siis lepite te vähema kui parimaga.

Kas ühiskond tõepoolest ärgitab meid leppima muu kui parimaga?

Uurige nõuandeid, mis üks populaarseimaid seksi- ja suhtlemisõpikuid “The Rules: Time-Tested Secrets for Capturing the Heart of Mr. Right” pakub naistele pakub pühendunud tugeva suhte loomiseks. Allpool on ära toodud seksi puudutavad näpunäited:

Kõige olulisem on säilitada emotsionaalne eraldatus, olenemata sellest, kui kuumaks seks muutub. Ärge kasutage füüsilist lähedust emotsionaalse läheduse ja turvalisuse saavutamiseks. Ärge tõstatage abielu, laste ja ühise tuleviku teemat. Lõõgastuge ning ärge millelegi mõelge.

Ärge millelegi mõelge. Ärge siduge end emotsionaalselt. Ärge rääkige seksist emotsionaalse läheduse ja turvalisusega seoses. See on seksi tegeliku tähenduse vastand! Tegelikult peaks seks olema pühendumise, abielu ja emotsionaalse turvalisuse tähistamine. Öelda naistele, et nad peaksid blokeerima need loomulikud ja õigustatud tunded, ärgitab neid killustama seksuaalkogemust ja leppima suure koogi asemel vaid ühe lõiguga.

Kirjanik ja teadlane C.S. Lewis ütleb: “Me oleme ükskõiksed olendid, kes mängivad joogi ja seksi ning ambitsiooniga, kui meile pakutakse lõpmatut rõõmu, nii nagu rumal laps, kes tahab minna räpasesse urkasse mudakooke tegema, kuna ei tea, mida talle pakutav puhkus mere ääres tähendab. Me rahuldume liiga kergesti.”

Kas te teete agulis mudakooke, kuna ei suuda kujutada endale ette puhkust mererannal?

Kas teid on petetud arvama, et te olete saavutanud rahulduse vaid ühest tordilõigust?

Kui te lepite liiga vähesega, siis võibolla on aeg küps oma seksielu umber hinnata.

Mõelge, mida te suhtest tahate ja tehke siis kindel otsus mitte leppida vähemaga. Miks leppida vaid ühe tordilõiguga, kui te võite süüa ära kogu koogi!