Alles hiljaaegu valitses ühiskonnas veendumus, et naised on vähem seksuaalsed kui mehed, mistõttu naistel otsekui puuduksid vastavad probleemid. Viimase kahe aastakümnega on vaated naise seksuaalsusele täielikult ümber lükatud ning tema seksuaalsed vajadused täiesti seaduslikeks tunnistatud. See on pannud naisi rohkem mõtlema selle üle, kas neil on seksuaalsfääris ikka kõik korras.

Naine, kes tunneb end ühel või teisel põhjusel vähem seksuaalsena, on segaduses, kurvastab või langeb depressiooni täpselt samuti kui mees.

Teatavasti puruneb 58% abieludest seksuaalse disharmoonia tõttu. Olgugi et abikaasad ei anna mitte alati endale aru, mis on ebakõlade põhjuseks nende suhetes. Tihti kõlab põhjendus - iseloomude sobimatus, samal ajal, kui asi pole sugugi mitte iseloomudes, vaid hoopiski seksuaalprobleemides.

Orgasmi puudumine naisel (anorgasm) on ilmselt põhiline seksuaalse disharmoonia, õnnetute abielude ning lahutuste põhjus. Nagu kinnitavad küsitluste tulemused, ei tunne 17% naistest, kes on viis või enam aastat elanud suguelu, orgasmi, kuigi peaaegu kõik naised on võimelised orgasmini jõudma masturbatsiooni abil. Sellise paradoksi tekkimise peamine põhjus peitub naiseliku seksuaalsuse olemuses eneses. Naise jaoks on äärmiselt tähtis seksi psühholoogiline pool, ning seetõttu orgasmi puudumine täisväärtusliku suguakti ajal armastatud inimesega on seotud mitte füsioloogiliste häiretega, vaid hoopiski raskustega vastastikustes suhetes.

Anorgasm jaguneb esmaseks ja teiseseks. Esmasest anorgasmist räägitakse juhtudel, kui naine pole kunagi tundnud orgasmi mitte mingisuguste stimulatsioonide puhul. Teisene anorgasm on selline häire, kus naine on varem orgasmini jõudnud, sõltumata asjaoludest ning stimuleerimise viisidest - kas sugulisel teel, masturbeerides või erootiliste unenägude ajal.

Orgasmi teket pidurdavaid faktoreid on naistel hulgaliselt. See võib olla hirm rasestumise ees, kartus haigestuda suguhaigustesse või mõte olla partneri poolt mahajäetud jms. Mõningatel naistel on anorgasmi põhjuseks kas alateadlik või teadlik vihatunne meeste vastu üldse või vastikustunne konkreetse partneri vastu. Range kasvatuse saanud naiste anorgasm võib olla põhjustatud süütundest oma seksuaalsete ihade pärast, mis ei lange kokku lapsepõlves saadud ettekujutustega seksuaalsest käitumisest.

Konfliktid nii abielus kui ka mujal, mis mõjutavad negatiivselt naise psüühilist seisundit ja tema meeleolu, võivad viia selleni, et naine ei tunne enam orgasmi, kuigi varem oli ta selleks võimeline olnud. Teatavat mõju avaldavad ka suguühte katkestamised (näiteks, kui tekib moment, mil mehel tuleb kasutusele võtta preservatiiv).

Orgasmi puudumine mõjub negatiivselt nii naise närvisüsteemile kui ka kogu tema organismile. Pärast orgasmita suguakti kaebab naine närvilisuse, rõhutuse ning halva enesetunde üle. Seksuaalse rahuldustunde puudumine võib põhjustada neuroosi ning hüsteerikat. See on migreenide ning depressioonide põhjuseks. Orgasmi puudumine tekitab suguorganites venoosse staasi, mille tagajärjel võivad ilmneda menstruaaltsükli häired, valulik menstruatsioon; tekivad emakaverejooksud, samuti tugevnevad menstruatsioonieelsed sümptomid. Hormonaalse fooni muutused võivad põhjustada patoloogiliste protsesside arenemist piimanäärmetes. Paljud seksuoloogid ning patoloogid on arvamusel, et venoosne staas genitaalide piirkonnas võib viia fibromüoomi arengule emakakehas, samuti võib see põhjustada munasarjade tsüstilist moondumist.

Nendel juhtudel, kui naine oli varem võimeline orgasmi tundma, kuid momendil ei saa rahuldust konkreetse partneriga, ise aga ei soovi talle sellest rääkida psühholoogilistel põhjustel, või siis on rääkinud, too aga pole oma suhtumist muutnud ega midagi ette võtnud, võib aidata vaid arst, kes selgitab partnerile tema ekslikku suhtumist ning annab soovitusi lähtudes konkreetse juhtumi iseärasustest.

Need naised, kes pole kunagi orgasmi tundnud, peavad seda enam arsti poole pöörduma. Kuni naist pole uuritud, kuni pole kinnitust leidnud tõsiasi, et tal on esmane (kaasasündinud) anorgasm või põhjustatud mingist haigusest, pole välistatud, et adekvaatse stimulatsiooni korral on ta siiski võimeline orgasmi tundma. Probleemi ei tohi suhtuda muretult, arvates, et on võimalik hakkama saada ka ilma seksuaalse rahulduseta. Anorgasm võib põhjustada nii kasvaja teket kui ka naistehaigusi.