Seksiga tuleb tegeleda, vaatamata kõigele, regulaarselt, naudinguga ning ihaldatud partneriga - ja paljud ebameeldivused kaovad, nagu neid poleks iialgi olnud.

10 probleemi, mida võib seksi abil lahendada


1. Tugevdada südamelihast ning veresooni.

Kui rahulikus olekus on inimese pulsisagedus 70-80 lööki minutis, siis üks kuum suudlus tõstab selle 110 löögini. Tugeva seksuaalse erutuse seisundis tõuseb sagedus 150-ni, orgasmi hetkel aga 180 löögini minutis. Pole siis imeks panna, et sellise rütmi puhul tugevneb südamelihas ning stimuleeritakse kogu organismi vereringet, treenides selliselt meie veresoonkonda.

2. Normaliseerida menstruatsioonitsüklit.

Menstruatsioonieelne sündroom, spasmid, tsüklihäired ning vaevused vaagna piirkonnas üldse alluvad hästi seksuaalsele tervistamisele. Massaa˛ vaagna piikonnas ning orgasm (mida eredam, seda kõrgem on endorfiinde tase) on efektiivsed meetodid menstrautsiooni spasmide raviks. Peale selle võivad valuvastasteks vahenditeks olla kõhupiirkonna ning genitaalide hellitused.

3. Hoida end oma kaalukategooria raamides.

Seksi abil võib alla võtta vaid tingimusel, kui tervete ööpäevade kaupa voodist välja ei tulda. Kuid siis võib teatud aja pärast ähvardada teid kurnatus ning sugulise veetluse täielik kadu. Kuid oma kaalu ühel ja samal tasemel hoida aitavad intiimsed harjutused tõepoolest. Esiteks sellepärast, et kontakti ajal erituvatel endorfiinidel on omadus teataval määral pidurdada näljatunnet. Teiseks kulub “protseduurile” enesele umbes 200 kalorit. Pealegi tugevnevad aktiivse seksuaalse re˛iimi puhul kõhulihased ning kõhu lihasmass asub tasapisi rasvapolstrit välja tõrjuma.

4. Parandada seedetrakti tööd.

Osaliselt toimub see tänu suudlusele, mille ajal immuunsüsteem käivitab antikehade moodustamise protsessi, magu aga “haarab initsiatiivi” ning asub eriti aktiivselt ja efektiivselt tööle mikroorganismide elavnemise tõttu suudlejate seedetraktis, soodustades veelgi suurema hulga antikehade moodustumist. Nendele, kes kannatavad selliste haiguste käes nagu haavandtõbi ning voolmed, soovitavad seksuoloogid aktiivseid genitaalide hellitusi, mis soodustavad vere juurdevoolu keha perifeeriast vaagna piirkonda. Intensiivne seks ning orgasmid on lausa hädavajalikud nendele, kellel on probleeme soolestiku tühjendamisega.

5. Ennetada kaariese teket.

Siin teeb taas teene suudlus, mis stimuleerib sülje moodustumist. Süljes sisalduv kaltsium ja fosfor mõjuvad aga väga soodsalt hambaemailile.

6. Parandada naha seisundit.

Intiimsest kontaktist saadud rahuldus tõstab naissuguhormoonide, östrogeenide sekretsiooni, tänu millele paraneb nahas ainevahetus. Selle tulemuseks on naha tervisest särav toon, nahk muutub siledaks ja õrnaks suurenenud kollageenisisalduse tõttu. Pealegi kutsuvad igasugused seksuaalsed harjutused esile vere juurdevoolu naha juurde, mis annab kergendust sellistele nahahaigustele nagu ekseem ja psoriaas, loomulikult paralleelselt spetsiaalse raviga. Ja lõpuks võib kvaliteetne ning regulaarne seks osaliselt lahendada ka akne probleemi.

7. Parandada mälu.

Kusjuures see on võimalik igasuguses vanuses, kaasates kaugeltki mitte kõige nooremaid. Probleem seisneb siis aju ehituses. Hormoonsüsteemi regulaator, hüpotalamus, juhib ka mälukeskust. Järelikult põhjustab hormoonide aktiviseerumine ka mälutsentri aktiviseerumist.

8. Tagada normaalne uni.

On teada, et edukas seks on suurepärane unerohi. Meestel väljendub see veidi tugevamalt kui naistel, ometi tunnetavad seda ka naised. Ning jälle võib “tänada” endorfiine, mis avaldavad organismile rahustavat ning pingest vabastavat toimet.

9. Vaigistada valu.


Seksuaalne rahuldus tõstab valuaistingute taluvuse taset orgasmi ajal 70% võrra ning igal juhul ei lase inimest keskenduda valule (kui see pole just seotud günekoloogiliste probleemidega). See toimub tänu sellistele hormoonidele nagu dopamiin, serotoniin ning endorfiinid, mis avaldavad valuvaigistavat mõju. Krooniliste valude puhul selja-, kaela- ja õlalihastes soovitatakse prelüüdina kasutada rahustavaid hingamisharjutusi ning harjutusi, mis fokuseeruvad valulikele kohtadele. Eesmärgiks on lõdvestuda ning kergendada valusid, mis takistavad seksuaalset eneseväljendust.

10. Vähendada reaktsiooni stressile.

Seksijärgne eufooria iseenesest pehmendab stressi serotoniini ning dopamiini mõjul. Hingerahu on oma tekke võlgu ikka samadele endorfiinidele, mis ilmuvad orgasmi hetkel. Meeldiv seks maandab ka füsioloogilist stressi, aidates märgatavalt vähendada või täielikult likvideerida lihas-, närvi- ja psühholoogilise pinge.

Nagu näha, on loodus targalt kõige eest hoolt kandnud.