Kas arvasite ära, millest juttu tuleb? Loomulikult seksist. Millest siis veel? Sest mida ka looduse kuningas ei teeks, mille poole ei püüdleks, millest ei räägiks, lõppkokkuvõttes viib kõik ikka seksini. Vähemalt nii arvavad need, kes asja tunnevad.

Millegipärast on maailm nii loodud, et pärast koitu tuleb alati loojang, pärast puhkepäevi - esmaspäev, pärast suve - sügis ning pärast õhtut - hommik, ning see ei sõltu üldsegi ei meist ega meie tahtmistest. Ja kõik oleks ju hästi, kui õhtu poleks vahel nii joovastavalt romantiline, hommik aga küüniliselt kainestav.

Õhtu, see on naudingute kuningriik. Need kutsuvad küünlad, unelev muusika, kihisev šampanja, hõõguv kamin… ja Tema - nii rüütellik, nii mehine! Ja kui lõputu ka ei tunduks see imeline öö, tuleb ikkagi vääramatult hommik, kallates kainestavat valgust meie öistele unistustele.

Kahjuks saab hommikust pahatihti suure pettumuse kuningriik. Meie pilgu ees on kortsus linad, vormituks põlenud küünlad, tühi kummuli pudel ning kustunud kamin, mööda tuba laialiloobitud riided ning väljamagamata olekuga ja ajamata habemega üpris võõras mees, kes arusaamatul kombel on meie väikesesse maailma sattunud. Muide, mis ta nimi on? Või pole see tähtis? Ja üldse, kas seks on põhjus tutvumiseks või ei?

Sellele küsimusele on raske üheselt vastata. Palju sõltub ühe või teise seksuaaletenduse stsenaariumist, milles meile kuulub üks peaosadest.

Esimene stsenaarium: seks seksi pärast.

Naise ajalooline osa sugudevahelistes suhetes on olnud väga pikka aega täiesti teisejärguline. Kes otsustas, keda omada? Mees. Kes otsustas, mitu korda omada? Mees. Kes otsustas, kuidas omada? Mees. Ammu enne sekspoode mängis elus, lihast ja luust naine täispuhutava nuku osa, sest ta juhtus sündima maailma, mis oli loodud meeste poolt ja meestele.

Juba Looja lõi aegade alguses mehe - inimese ning naise - inimese abilise.

Nii oli ka seksis. Õigluse nimel olgu öeldud, et tugev pool lubas nõrgemale poolele ka teatavat osalust voodimängudes. Naisel oli õigus öelda mehele, mesikeelselt ohates, et too on maailma parim armuke. Tal oli õigus vastuvaidlemata täita mehe seksuaalseid veidrusi. Tal oli õigus kirglikult õhata ja teha nägu, et tal on kohutavalt hea olla. Lõpuks oli naisel õigus raskustega kanda ning piinarikkalt sünnitada mehele järglane. Kõik ülejäänud seksuaalõigused kuulusid mehele.

Kuid evolutsiooni käigus muutus tasapisi ka naise roll seksis ning seksi roll naise jaoks. Me ei jaga end enam vasakule ja paremale tüki mammutiliha eest, nagu seda tegid meie esiemad koobastest, aga ei tardu ka õudusest ning vastikusest SELLE ees, nagu tegid seda viktoriaanlikud daamid. Me armastame seksi, oleme õppinud seda ühendama armastusega, aga ka eraldama seda armastusest. Pealegi oleme juba nii julgeks muutunud, et küllalt sageli otsustame ise, kellega, millal ja kuidas. See tähendab, et kaasaegne naine on õppinud ise valima ning ei seisa enam alandlikult seina ääres piinavas ootuses, millal tuleb käskija, kes juhib teda tugeval käel selles erootilises tantsus.

Tänases maailmas on küllalt selliseid juhtumeid, mil naine, heites mehega voodisse, ei ehita kaugeleulatuvaid plaane õnnelikuks abieluks, vaid soovib lihtsalt seksi. Nüüd ja siin. Nagu lonksukest vett. Nagu tükki leiba.

Kas on häbi seda tunnistada? Ei sugugi. Täna ei vaidlusta peaaegu mitte keegi ilmselget fakti, tugevama poole suureks imestuseks muidugi, et ka naisel on omad füsioloogilised vajadused. Need aga, kes vaidlustavad, pole lihtsalt vastuargumente väärt. Nii see kord on, et periooditi saabub hetk, kui organismi keemilised reaktsioonid enam ei õhka, vaid lausa kisendavad seksi järele. Ja siis läheb naine lihtsalt oma möllavaid hormoone rahustama…

Selline avameelne “keemiline seks” ei nõua järgnevat tutvumist. Naeruväärne oleks ju huvituda üheks ööks “üüritud” sekspartneri nimest, tema elu eesmärkidest ja poliitilistest vaadetest. Siin mängivad “käskijad” vibraatori lihtsat osa, täpselt samuti, kui meie üsna sageli kumminuku osas oleme nende jaoks. Need osad ei nõua aga mingit tutvumist pärast seksi - olgu see nii peadpööritav kui tahes. Kui just ei taha seda korrata.

Tavalisel naisel on reeglina sellised tormilised keemilised reaktsioonid, mis vajavad viivitamatut orgasmi, kontrolli all.

Ometi tuleb tunnistada, et eksisteerivad ka pidevalt seksi ihkavad nümfomaanid. Arstid arvavad, et see on tingitud endokriinsetest, närvi- või psüühilistest häiretest. Aga äkki pole see siiski haigus, vaid nad lihtsalt tahavad nii väga seksi? Nümfomaani jaoks on seks eesmärk, kuid kellega - see on teisejärguline küsimus.

Sellises olukorras vahetab naine mehega otsekui oma ajaloolised osad ning muutub mängujuhiks. Ise valis üksnes temale teadaolevate testosteroonimärkide järgi välja, ise kutsus sõrmega, ise lükkas voodisse, ise pigistas temast kõik mahlad välja, hommikul aga - good bye.

On olemas ka teistsugused olukorrad, kus sekspartneri nime pole üldse huvitav teada saada. See võib olla ühe õhtu seks täiesti võõra mehega, kelle valisime kättemaksuks, armukadedusest… See võib olla pettumust valmistanud seks, see võib olla seks, milleks meid sunniti jõuga jne.

Niisiis on olemas teatud olukorrad, mil seks pole kaasaegse naise jaoks üldsegi mitte põhjus mehega tutvumiseks.

Teine stsenaarium: seks kohustusest.

On olemas ka õnnetud naised, kes suhtuvad seksisse kui kurba ning ebameeldivasse abielukohustusse. Kui nad anduvad, siis ainsa sooviga: lõpeks see ometi ruttu.

Ärgem hakakem siin frigiidsust lahti seletama. Eksisteerib usaldust sisendav teooria, mis väidab, et reaalses maailmas ei ole olemas frigiidseid naisi, erinevalt oskamatutest ja tundetutest meestest, keda kahjuks pole sugugi vähe. Lihtsalt nendel naistel pole vedanud, ning see, et nad pole veel hea seksi jaoks ärganud, ei ütle veel mitte midagi.

Nii või teisiti ei tekita kadedust naine, kes pole kohanud õiget armsamat ning pole seega saanud tunda õige seksi rõõme. Naine, kes mingitel põhjustel ei armasta seksi, ei heida lihtsalt niisama voodisse. On tõenäoline, et oma sisimas pole ta nunn, saatus on lihtsalt niisuguseks kujunenud, et orgasmist teab ta vaid armastusromaanide ja mehhiko seriaalide põhjal. Ta suhtub seksi kui torti, mis on kaunistatud rammusate võiroosidega. Kui on - on hea, ei ole - saame ka hakkama, on isegi tervislikum.

Selliste naiste jaoks ei ole seks põhjus tutvumiseks, vaid tutvus on enam-vähem kaalukas põhjus seksiks. Õnneks pole ju olemas sellist seadust, mis kohustaks naisi seksi armastama. Pole siis ka tarvis neid hukka mõista. Neile võib vaid siiralt kaasa tunda ning soovida, et nad kohtaksid ükskord ikkagi oma “tõelist”.

Kolmas stsenaarium: seks armastusest.

Ja ikkagi oli meie tarkadel esivanematel õigus, kui nad kinnitasid, et tõde asub kusagil keskel. Mitte kellegi jaoks pole saladus, et igasugused äärmused on ohtlikud. Kõige parem variant on leida endale soe kohake kusagil pooluste vahelisel alal. Ei pea piinlema iha käes, kui kogu elu käib hormoonide järgi. Pole vaja ennast tunda ka tuima nukuna, kes on ilma jäetud igasugustest emotsioonidest. Ja ka kurikuulsat “abielukohustust” pole tarvis täita, kui seks muutub lihtsalt tarbetuks ja ka ebameeldivaks pereelu osaks.

Ometi tahame ju olla seksuaalselt normaalsed, see tähendab, tahta, kui tahad, ja omada, kui tahad - seejuures regulaarselt, rahuldustundega ja mitte kellelegi halba tehes. Ning sel juhul muutub seks väga heaks ajendiks tutvuse sobitamisel - eriti meeldiva inimesega, eriti meisterliku armukesega, eriti mehega, kellega on, millest rääkida nii enne kui ka pärast seda, ning isegi vahetevahel selle asemel. Me armastame seksi, kuid üle kõige armastame armastust.

Kui me armastame seksides või seksime armastades - siis see on eriline juhtum. Mitte keegi pole veel osanud välja mõelda armastuse valemit, ometi on ilmselge, et sellesse tundmatusse valemisse kuulub kindlasti hea ja aus seks.

Niisiis erineb seks armastatuga igasugusest teisest seksist, nagu virmalised erinevad tuhmunud lambikesest. Vastastikuse armastuse seks on hea, õige ning täiesti hädavajalik põhjus tutvumiseks. Ja tahaks uskuda, et kunagi ärkab igaüks meist hommikul pärast fantastilist armastuseööd ning näeb kortsus linu, küünlarasva, tühja pudelit, kustunud kaminat, mööda tuba laiali visatud riideid ning väljamagamata olekuga ja ajamata habemega kõige kallimat, kõige vajalikumat, kõige ihaldatumat ja kõige armastatumat meest maailmas.

Ja siis mõistad, et eilne seks - see oli vapustav põhjus tutvumiseks. Ja sa teed kõik, et teie tutvus kestaks terve elu…