Koolis, kus tütarlaps nimega Valentina õpib, ei teadnud tema rasedusest kuni aprilli lõpuni keegi, kirjutab newsru.com. Tüdruk kandis laiu pluuse ning suutis riietusega varjata lapseootust ja kasvavat kõhtu senini.

Kooli direktor ütles, et kuni selle päevani, mil Valentinal hakkas tunnis paha ning ta viidi kooliarsti juurde. Arst vaatas tüdrukut ja kutsus kiirabi - arst kahtlustas rasedust ning laps viidi haiglasse. Koolis pole tüdruk sellest peale käinud.

Tulevane verinoor ema on ka praegu haiglas ning arstide pideva järelevalve all.

"Ta pole valmis emaks saama ei füüsiliselt ega psüühiliselt,” ütlesid arstid. "Lapse organism ei talu rasedust hästi – tema neerud ei taha töötada ning tüdruk ise nutab pidevalt. Praegu, 30. nädalal on loote kaal 1300 grammi, see on piisavalt suur isegi täiskasvanud naise loote jaoks.”

Valentina on ise orb ja tema hooldajaks on vanaema. "Ma kasvatasin teda sünnist saati," sõnas vanaema. "Ma olen mures ega maga juba pikka aega. Jube on mõelda, mis saab neist lastest ja minust."

Nende laste all pidas vanaema silmas oma lapselast ja tema 14aastast poiss-sõpra Vladi. Tema perekond – ema, kaks õde ja kaks venda – elab Astrahanis, aga Vlad koos isaga Moskvas.

Alaealised ei tohi Venemaal abielluda isegi siis, kui nad on lapsevanemad.

Noorim sünnitaja Venemaal oli 1930. aastal lapse sünnitanud 6aastane tüdruk. 2000. aastal sünnitas Rostovi oblastis lapse 8aastane tütarlaps.

Maailmarekord kuulub aga peruulasele Lina Medinale, kes 1939. aastal tõi 5aastasena lapse ilmale.