Uus uuring näitab, et inimese hääl võib paljastada tema seksuaalsuse.

Mehed ja naised, kelle hääled said atraktiivsuse skaalal rohkem punkte, astusid nooremana seksuaalvahekorda kui need, kelle häält peeti vähem atraktiivseks, ka oli neil rohkem seksipartnereid, teatas Reuters.

Hääl võib potentsiaalsele partnerile olulist informatsiooni anda, ütles uuringu autor dr. Susan M. Hughes Vassari kolledžist.

Uuringu käigus kuulasid 149 meest ja naist salvestusi anonüümsete inimeste häälega ja andsid neile hinnangu viiepunktilisel skaalal. Uuringus osalenutelt võeti ka õla-, vöö- ja puusaümbermõõdud ning mõned neist avalikustasid anonüümselt üksikasju oma seksuaalelust.

Uuringust selgus, et hääle meeldivus aitab naiste seksuaalset aktiivsust paremini ennustada kui nende puusa- ja vööümbermõõdu vahekord. Meeste puhul oli õla- ja puusaümbermõõdu vahe usaldusväärsem seksuaalsust näitav indikaator, märkis Hughes kirjutises teadusajakirjale “Evolution and Human Behavior”.

Uuring näitas ka, et atraktiivse häälega naistel on tavaliselt ka puusadest kõvasti kitsam vöökoht, samas kui atraktiivse häälega meestel on tavaliselt laiemad õlad ja kitsamad puusad.

Hughes ütles, et häält mõjutavad teatud hormoonid, näiteks testosteroon, mis mängivad rolli ka inimese seksuaalsuse ja kehakuju kujundamisel.