Värskelt avaldatud uurimus väidab, et umbes üks protsent inimesi on täiesti apaatsed seksi suhtes ehk aseksuaalsed ning oma eluga rahul.

Ajakirjas The Jorunal of Sex Research avaldab psühholoogia ja seksuaalsuse asjatundja Anthony Bogaerti uurimuse, mis kasutas 1994. aastal 18 000 inimese hulgas läbiviidud küsitluse tulemusi, teatab CNN.

Küsitluses seksi kohta oli muuhulgas ka vastusevariant: „ma pole kunagi tundnud mingit seksuaalset tõmmet mitte kellegi vastu”. Üks protsent vastanutest valis just selle variandi.

Samast küsitlusest selgus, et kolm protsenti inimestest tunneb tõmmet omasooliste poole.

Uurimus tõstatab siiski rohkem küsimusi kui annab vastuseid. Sama küsitluse järgi väitis 13 protsenti osalejatest, et nad pole viimase aasta jooksul kordagi seksinud ning 40 protsenti kuival olnutest teatasid, et on õnnelikud või isegi väga õnnelikud.

Ajakiri New Scientist peab võimalikuks, et kui aseksuaalsus on tõepoolest selge seksuaalne orientatsioon, tõuseb paratamatult päevakorda uue seksuaalvähemuse küsimus.

„Teema saab kahtlemata tulevikus rohkem tähelepanu”, kirjutab ajakiri.

Esimesed aktivistid ongi juba asunud võitlema teadlikkuse tõstmiseks aseksuaalsuse küsimuses ja nõuavad avalikkuse heakskiitu aseksuaalidele.

Muuhulgas on promomaterjalide hulgas T-särk, millel kiri: aseksuaalsus - see polegi ainult amööbidele.