Seks võistluseelsel õhtul või mõni tund enne etteastet mõjub reeglina positiivselt naissportlastele, kinnitavad teadlased. Mingit kindlat reeglit siiski pole, lähtuda tuleb isiklikust kogemusest.

Maineka Oxfordi ülikooli töötajad küsisid Londoni maratonil 2000 jooksjalt, kas nad olid stardieelsel õhtul sugulises vahekorras. Uuringud näitasid, et seksuaalselt aktiivsed inimesed läbisid 42 195 meetri pikkuse distantsi “paastunutest” keskmiselt viis minutit kiiremini, kirjutab Postimees Arter.

Saksamaa sprindikoondise riiklik treener Uwe Hakus ütles, et naistel tõuseb seksi järel testosteroonitase organismis märgatavalt kõrgemaks ning seetõttu paraneb ka sooritusvõime. Mehed muutuvad aga pärast armumängu loiuks ega suuda võimetekohaselt pingutada.

Eesti tuntud kergejõustikutreener on kitsamas ringis pihtinud, et NSV Liidu koondises nõudis üks naisjooksja enne võistlust suguühet. Vahel polnud treeneril taganemisvõimalust - ta pidi hoolealuse soovi ise täitma. “Mis seal salata, tulemus oli väga hea,” rääkis tundmatuks jääda sooviv juhendaja.

Väidetavalt on mitmed naismaratoonarid kasutanud tippaja saavutamiseks niinimetatud rasedusdopingut. Teadlaste kinnitusel muutub õrnema sugupoole organism teisel raseduskuul eriti tugevaks, lubades pika distantsi läbimisega kaasnevat ränka pingutust kergemini taluda.

Kreeka jalgpallikoondise Euroopa meistriks tüürinud sakslasest treener Otto Rehhagel nõuab aga tiitlivõistluste ajal hoolealustelt mungaelu. Tähtsate kohtumiste eel eraldab ta mängijad naistest ja tüdruksõpradest. Hotellides palub Rehhagel palluritele teenuseid osutama meesteenistujad, välistades nii võimalikud ahvatlused.

Seni ei ole ükski Kreeka koondislane avalikult nurisenud ja kõiki Rehhageli nõudmisi on täidetud tõrkumata. “Me ei käi ju eri riikides ja linnades naisi lõbustamas,” tõdes kuulus sakslane. “Pealegi on elu näidanud, et minu tõekspidamised aitavad saavutada häid tulemusi.”

Samas kinnitas Hispaania superklubis Mardidi Real ründajana leiba teeniv Brasiilia jalgpallivirtuoos Ronaldo, et hea seks enne mängu mõjub talle väljakul tiivustavalt.

Ka triatlonileedi Astrid Benöhr käsitles ajakirjas Glamour seksi kui lubatud ja vajalikku toonusetõstjat. “Selge, et pärast head suguühet magab inimene paremini, järgmisel hommikul on ta puhanud ja näeb mitmeid asju varasemast paremas valguses,” sedastas Benöhr.

Kölni teadlaste uuringud näitasid, et kiirus- ja “plahvatus”alade harrastajatele - näiteks sprinteritele, teivas-, kõrgus- ja kaugushüppajatele, kuulitõukajatele ning paljudele teistele - mõjus seks kaks tundi enne võistlust hiljem areenil sooritusvõimele pärssivalt.

Itaalia teadlased Aquila ülikoolist väidavad pärast pikki ja põhjalikke uuringuid, et seksi mõju sportlase saavutusvõimele ei saa hinnata mingi kindla seisukoha või näitaja põhjal. Sestap ütlevad asjatundjad: iga inimene peab selles küsimuses tegema järelduse isiklike kogemuste põhjal.