Saksamaa teadlased uurisid sealseid eakaid ja mis selgus — üle 80-aastastest naistest kolmandik näeb erootilisi unenägusid ja ligi 40 protsenti tunneb huvi seksi vastu.

Uuringud tegid kindlaks, et “liblikaid kõhus” on inimene võimeline tundma elu lõpuni.

Samas avastasid teadlased, et vanurid suhtuvad seksiteemasse murelikult. Mehi paneb muretsema langenud potents, naisi aga vananemise kaksikstandard, kirjutab Aili Kogerman Eesti Päevalehes.

Kui meeste kohta kehtib kaks iluideaali: esiteks noor jõuline mees ning teiseks vananev, hallide meelekohtade ja vuntsidega elukogenud härra, siis naiseilu standard seisneb üksnes tütarlapselikkuses ja nooruslikkuses. Vananevale naisele jäävad toeks ainult küps enesekindlus, elegants ja tarkus.

Naistele on halbu uudised veel - uuritud üle 65-aastastest meestest on abielus 70 protsenti, aga samas eas naistest ainult 28 protsenti. 2000. aastal abiellus Saksamaal enam kui 14 000 üle 65-aastast meest, aga kõigest 6700 sama vana naist.

Ühtlasi on vanematel meestel abiellumiseks rohkem võimalusi ning sageli abielluvad eakamad nooremate naistega lootuses, et nii on tulevikus võtta kodune hooldaja. Naised elavad meestest sagedamini pikki aastaid koduse hooldajana haige ja dementse mehe kõrval.