Ajalehesabas jooksev kuulutus otsib naisi, kes tahaksid olla edukate ja rikaste meeste armukeseks.

Nüüd, mil Kati Tootsi hästiriietatud - kõiksugu Diori ja Chaneli aksessuaarikesed - büst seisab silme ees, saab kuulutus uue mõõtme, kirjutab eksperimendi korraldanud SL Õhtuleht.

Kui oled naine, pole helistamine kallis. Kõigest tavatariif. Mehed nii odavalt ei pääse. Tahad naist, siis maksa! Kõnehind 16 krooni.

Selgub, et aastaid kestnud tutvusliin töötab lihtsal põhimõttel: naised annavad oma telefoninumbri, kirjeldavad end ning kui mõni mees otsib just selliste parameetritega naist, antakse sellele mehele tema number.

Soovitatav oleks öelda nimi (võib ka väljamõeldud), vanus, pikkus, kaal, juuste ja silmade värv, perekonnaseis, vajadusel tähtkuju. Samuti soov, keda naine tahab ja milleks. Valik on lai. „Sõpra, elukaaslast, armukest, sponsorit,” kannab naishääl ette võimaliku valiku.

Kaaslast otsitakse igas vanuses - kõige vanem naine-sõbraotsija on andmebaasis 60aastane, mees 66ne.

„Kui on täiskuu, siis inimese hing ei leia rahu ja hakkavad helistamised pihta. Meil on siin ennustamine ka, lihtsalt selleks, et natuke aidata. Üks pilk kaartidele ja ta saab rahu,” selgitab naine.

Tutvusliini töötajad oskavad ka mehi hästi reklaamida. Nende andmepangas on isegi suguorganite mõõtmed.

„Üks on 32 aastat vana, tumeda peaga, vallaline, lõpetamata kõrgharidus, tahab endale armukest. Riista mõõt on 18 cm. Ta ei ole karvane. Tal on elamine olemas, tal on sissetulek olemas. Ega praegu vahet ei ole, kes kellele helistab. Siis on 1.86 ja 100 kilo,” tutvustab tutvumisliini naistöötaja valikut.

„Nii, armukest tahab üks, eesti, vene keel, 1.85, 90 kilo. Ja riista mõõt on 21 x 6,” pakub operaator mehi.