See tekst ei ole mõeldud laiemale avalikkusele. Tegemist on vastusega 15-aastasele anonüümsele noormehele, kes netifoorumis pealkirjas oleva küsimuse püstitas. Su küsimus pani mind mõtlema. Nõnda esitasingi selle küsimuse tuttavale neiule, kes Tartu Ülikoolis teist aastat majandust tudeerib. Ta pareeris vastuküsimusega: "Kas sina siis onaneerid?" Aruteluni me enam ei jõudnudki. Niivõrd piinlik, mahasalatud ja isiklik on see teema. On olemas, kõik teavad, keegi ei räägi.

Aga kui tõesti leidub 15-aastane inimene, keda selline küsimus vaevab, siis leian, et kõik ei ole korras. Ja tõesti, kui vanalt tuleb siis masturbeerimine lõpetada?

Kui 10-aastane laps endaga mängib, siis on ilmselt ok - ta õpib oma keha tundma.

Kui 15-aastane neiu masturbeerib, siis on ka ilmselt ok - ta avastab oma seksuaalsust ning tõstab oma seksuaalteadlikkust. Oma esimesel vahekorral ta juba teab, kuidas orgasmini jõuda ja oskab partnerit juhendada.

Kui 18-aastane noormees regulaarselt onaneerib, siis on kah ok - ta suurendab oma seksuaalset vastupidavust ja saab seega oma 15-aastase partneri õpetussõnu ka ellu viia.

Kui 30-aastane abielumees seda teeb, siis tundub, et on ka ok - ta elab seksuaalfantaasias välja pulbitsuse, mille kena naabrinaine temas tekitab ja ei peta oma naist päriselus.

Kui 45-aastane eduka ettevõtte juht peale kriisikoosolekut kabineti ukse lukku keerab ja arvuti ees masturbeerib, siis on ka ju ok - ta elab välja sisemised pinged ja kui ta lõpetab ning koju läheb, on möödunud oht, et ta närvipinge rusikarahena oma naise ja laste peal välja elab.

Me kõik teeme seda. Kui statistika näitab, et 90% meestest masturbeerib, siis tuleb välja, et 10% meestest valetab. Naistega on asi võibolla tsipa keerulisem. Aga mehed… Üheskoos masturbeerivad teismeline räpparihakatis ja lipsustatud tippjuht, viisakas poliitik ja võimekas sportlane. No ilmselt mitte sõna otseses mõttes koos.

Riigipeade kohta ma pead anda ei julge. Nii vanu ja väärikaid inimesi on natuke raske ette kujutada näiteks peale kohtumist Rootsi kuninga Karl XVI Gustaviga wc-sse hiilimas ja enda kallal nokitsemas. Eks see, nagu iga teinegi füüsiline pingutus, võib südamele kõrges eas ohtlikuks saada. Nii et vastuseks Sinu küsimusele ülima austuse märgiks riigipeade suhtes - masturbeerimine tuleb lõpetada presidendieas, 77 aastaselt.

Toetudes Soome menukirjaniku Juha Vuorinenile, kes oma raamatus "Joomahullu päevaraamat" vastab 12-aastase poisi küsimusele, mida masturbeerimine tekitab ja ega sellest pimedaks jää: "Pihku peksmine tekitab kuradi hea enesetunde. Nii et käsi torus kevadesse!“

P.S. Kanadas 1999. aastal läbiviidud uuring näitas, et inimesed, kes kirjutavad internetikommentaare, masturbeerivad teistest keskmiselt ligi poole sagedamini.