Millal inimestel tekib soov seksida?

Seksisoov ja aktiivsus on elu loomulikud osad. Seksuaalsus on iga inimese osa, aga see ei pruugi alati välja paista. Me kõik oleme erinevad ja meie vajadus elu, eneseväljenduse ja seksi järele muutub aeg-ajalt.

Isegi väikestel lastel on rohkem või vähem teadlikud seksisoovid ja mõned ka masturbeerivad. Kuigi eelpuberteediealised poisid ei ole suutelised ejakulatsiooniks, orgasm on võimalik nii poistel kui tüdrukutel.

Puberteedieas seksuaalsus muutub ja fookus läheb üha enam seksuaalse aktiivsuse, seksuaalsuhete, stimulatsiooni ja orgasmi poole. See on täiesti loomulik.

Soov seksida ei arene kõigil ühtemoodi. Üldiselt kuigi tüdrukud arenevad füüsiliselt varem kui poisid, samavanustel poistel ja tüdrukutel ei ole ühesugust vajadust seksuaalkontakti järele.

Miks ma ei taha seksida?

Sa võid nautida rahuldavat seksuaalaelu suurema osa elust, aga on hetki, mil soov seksida on madal või puudub täiesti. See on täiesti loomulik. Me oleme kõik erinevad. Mõnedel on vajadus seksi järele suurem noorena ja see väheneb vananedes, mõnedel on täiskiirusel aktiivne seksuaalelu kogu nende eluajal. Enamikul vajadus seksida läbib tõuse ja mõõnasid.

Meie seksuaalsust reguleerib aju, kuigi tunneme seda oma alakehas. Seks ei ole ilmtingimata hormonaalne asi ja haruharva on iha puudumine tingitud hormonaalsest tasakaalutusest. Siiski on olemas mitmesuguseid hormoonravimeid nii meestele kui naistele hilisemates eluetappides kasutamiseks ning loomulikult meeste potentsi tõstev Viagra.

Hea seks vajab energiat, jõudu ja head tuju. Loomulikult on plussiks ka see, kui armastate või hoolite partnerist. Vastasel juhul võib seks muutuda külmaks ja mehaaniliseks toiminguks.

Kui erinevad on mehed ja naised?

Mehed ja naised on erinevad, kui jutt käib seksuaalvajadustest. Mees võib tulla töölt koju väsinuna ja halvas tujus, visata end lösakile teleka ette ja pahuralt uudiseid vahtida. Seejärel voodise minna, nautida 10 minutit seksi, külge keerata ja nautida und. Naisel võib aga olla raske mängida superarmukest voodis peale pikka päeva kell 23.12 - 23.22. Nendes oludes soov seksida võib olla väga madal.

Kui mees on pettunud partneris, võib ta partnerit süüdistada külmuses või frigiidsuses. Selle asemel peaksid mehed aga hoopis mõistma naise seksisoovi puudumise psühholoogilist külge ja pühenduma probleemi lahendamisele mitte ignoreerimisele.

Mehi erutab ja ergutab uus ja noor partner rohkem kui naisi, naiste jaoks on tähtsam armastus teise inimese vastu.

Kuidas suurendada seksisoovi?

Esiteks peavad paarid omavahel rääkima, arutama probleeme, mis mõjutavad nende seksuaalelu ja mida läheb vaja, et mõlemad saaksid jälle seksi nautida.

Mõlemad partnerid peavad teadvustama endale, et see on nende ühine probleem ja peavad olema valmis kompromissideks. Mõlemad peavad võtma osa vastutust enda kanda ja ei tohi teineteist süüdistada.

Kui partnerid siiski armastavad teineteist ja tahavad olla koos, on tugev võimalus lahendada probleemid senikaua kuni suhtluskanalid on avatud.

Kui suhe ja voodielu ei parane, paar võiks pöörduda nõuandlasse.