Mõnede jaoks tähendab seks armastust ja lähedasi suhteid. Mõni mõtleb, et seks on kohane vaid abielus olles. Mõnele aga on seks ja armastus hoopis kaks erinevat asja.

Siiski näitab elu, et enamus noori saab oma esimese sekskogemuse partneriga, keda tõesti ka armastab. Ja see on õige ja ilus - on ju suguakt suurim lähedus, mis kahe inimese vahel saab olla - täielik ühtesulamine.

Kuulake oma tundeid ja olge enda vastu ausad, rääkige üksteisele oma soovidest, sellest, mis tundub hea ja mis ei meeldi, kuid ka hirmudest. See on täiesti loomulik, et asjade ees, mida me pole enne kogenud, tunneme pelgu. Tähtsaim on aga siiski mõlemapoolne heaolu, mitte täiuslik sooritus. Kui olete hingelt valmis, küllap siis ka teadlikud kaitsevahenditest - ikka selleks, et hoiduda suguhaigustest või sellest, et tüdrukust juba 9 kuu pärast emme saab...

Vahekorrale endale, mis võib kesta vaid mõne minuti (esimesel korral vast veelgi vähem...), eelneb eelmäng. Eelmäng valmistab ette te kehad, lisab iha ja kirge, annab kinnitust, et ülim füüsiline lähedus on hea ning naudingut pakkuv. Partnerit võiks suunata erutama sind just neist paikadest, kust on eriliselt hea. Kõik ei pea toimuma hoopiski vaikuses - öeldakse ju, et tüdruk armastab kõrvadega ja kõik kaunid sõnad mõjuvad vaid erutavalt. Ehkki tõsi, kui jälle tüdruk lausa lobisema kipub, siis see ei meeldi poisile.

Juba eelmängu ajal kasvab keha puudutustundlikkus, hingamine ja pulss kiirenevad, mõneti võib suureneda higistamine, rinnanibud kõvenevad, välised suguelundid paisuvad. Kuigi tüdruku suurimaks erutuse allikaks on kliitor (kõdisti), meeldib tüdrukule ilmsesti enam, kui hellitusi alustatakse silituste ja suudlustega - suule, kaelale, õlgadele, rindadele, kõhule, reitele jm. Ka tüdruk vastab suudluste ja silitustega.

Erutava eelmängu käigus tekib poisil erektsioon, tüdrukul niiskub tupp ja häbememokad lähevad niiskeks, vaagnapõhjalihased lõdvestuvad ja on valmis poisi jäigastunud peenise sisenemiseks. Tüdruk võib vabalt öelda poisile (kui on vaja...), kuhu too peaks peenise panema või aitab selle ise kätega õigesse kohta juhtida. Tänu erutavale eelmängule on tupeava märg ja peenis libiseb hõlpsamalt sisse. Sees olles liigutab poiss sugutit edasi-tagasi (ka tüdruk võib end samas rütmis liigutada), kuni toimub seemnepurse. Tüdrukul läheb orgasmi saamiseks enamasti vaja kliitori erutamist (sõrmede, keele abil või muul moel). Kuid vahekorda võib nautida ka siis, kui orgasmi ei järgnegi. Seksuaalelu alustades ongi tüdrukutel raske kohe orgasmi kogeda - selle saamine eeldab head ja turvalist suhet ning ühist harjutamist.

Kui aga ükski tunneb vahekorra ajal valu, tuleks tegevus katkestada ja püüda välja selgitada, mis selle põhjustas. Võib-olla piisab sel juhul üksteise muul moel rahuldamisest, et järgmine kord uuesti proovida.

Järelmängu ajal jagatud rammestus, heaolu, hellus ja lähedus tugevdavad ühtekuuluvustunnet veelgi. Nagu ka hiljem koos duši alla minek või üksteise kaisus uinumine. Iseasi muidugi, kas keegi armsama kõrval uinuda raatsib või und saabki...

Mis võib juhtuda...

Poisil võib vahekorra eel suurest ebakindlusest ja hirmust hakkamasaamise ees kustuda erektsioon. Teinekord aga seemnepurse tulla juba eelmängu ajal... Tüdrukul võib pingest tekkida tupekramp, nii et ühe ei õnnestugi. Ka siis, kui tüdruk pole piisavalt erutunud ja tupeava piisavalt niiske, võib vahekord olla valus.

Seepärast peab ka suhe olema nii turvaline, et kõigist ebaõnnestumistest saadakse üle. Tähtis on üksteise toetus ja hoolimine, et suudetakse rääkida hirmudest ja ebaõnnestumistest (mitte mingil juhul näägutades ja etteheited tehes). Siis on lootust, et ühel heal päeval või ööl jõuate ka tõeliselt hea seksini.