Mis on parim, mida te võite oma mehele pärast väsitavat tööpäeva pakkuda? Midagi head süüa, klaar. Hea mõte on ka oma murede jagamisega natuke oodata ja lasta tal omaette külitada või telekat vahtida. Aga kindel on ka, et mitte üks mees ei ütle iial ära paitamisest, sügamisest või masseerimisest.

Kui ma 26-aastase Raineri käest ääri-veeri uurin, mida mees naiselt “tegelikult” ootab, siis vastab ta otsekoheselt: “Minu kõrvu on kostnud jutt kindlusest ja hellusest ja huumorist ja kõigest sellest, mida naisteajakirjad nagunii kirjutavad. Aga tegelikult peaksid naistekad peaks hoopis sellest kirjutama, et mehed vajavad rohkem massaa˛i.”

Massaa˛ ei ole tema Raineri jaoks tingimata helluse või läheduse väljendus. “See on puhtalt füüsiline värk,” seletab ta. “Nagu meeste puhul üldse. Siin puudub igasugune hingelise eesthoolduse aspekt. Massaa˛ on lihtsalt hea.”

Rainer eelistab ennast masseerida lasta oma elukaaslasel, peamiselt selle pärast, et ta lihtsalt ei viitsi kuhugi salongi minna, kus “suvalised mutid käperdavad”. Aga põhimõtteliselt võiks masseerija tema meelest olla ka keegi teine kui armastatud naine - kui ta on meeldiv ja kaunis. “Sest ega rutiinse massaa˛i ajal pole masseerija vastu ju erilisi tundeid,” põhjendab ta. “Massaa˛ ei ole millegi vahend või eelmäng. Ka ei täida massaa˛ tingimata seda ülesannet, et enne oli halb olla ja pärast hakkab hea. Masseerimise protsess ise on hea. Mind, saad aru, huvitab massaa˛ kui selline, massaa˛ iseeneses.”

Rainer möönab, et masseerida võivad partnerid teineteist ka vastastikku ning tema ja ta elukaaslane sageli nõnda just teevadki. Ent ta ei salga: kõige parem on ikkagi see, kui teda masseeritakse ja ta ise ei pea midagi tegema. “Ei saa muidugi alati nii egoistlik olla,” lisab ta. “Ma pean ikka seda silmas, et masseerimine ei tohi partnerile koormav olla. Aga näiteks telekavaatamise või raamatulugemise ajal õlgu või selga masseerida ei tohiks ju eriti raske olla.”

Muide on Rainer veendunud, et naistel pole massaa˛i järele kaugeltki nii suurt vajadust kui meestel. “Neil kisub asi seksiks,” selgitab ta. “Aga massaa˛il ei pruugi seksiga üldse mingit pistmist olla.”

Seevastu 33-aastane Olev ei tee massaa˛il ja eelmängul üldse vahetki. Kui uurin, missuguste piirkondade masseerimine talle kõige rohkem meeldib, loeb ta ette need, mida on kombeks erogeenseteks nimetada. Viimaks möönab ta siiski, et võib ju vahet teha küll. Et pidev arvuti taga istumine teeb selja kangeks ja kui ei tule meelde ennast vahepeal sirutada, siis võib pea valutama hakata — siis on hea jah, kui keegi kaelasooni pehmitab ja peavalu ära võtab. Aga Olev tunnistab, et tema kooselus pole selline massaa˛ eriti kombeks.

Olevil ja tema elukaaslasel tähendab massaa˛ niisiis eelkõige erootilist massaa˛i, mis moodustab seksi eelmängu. “Eriti hea on kreemiga,” avaldab Olev. “Aga see “tavaline” masseerimine - seda me teeme ehk siis, kui juba vanaks hakkame jääma ja enam seksida ei viitsi. Praegu on masseerimine meil ikka seksi osa.”

Ühes on Rainer ja Olev siiski ühel nõul: masseerida tuleb igal juhul paljast keha, mitte läbi riiete. “Läbi riiete tehakse asju ainul saksa seksfilmides,” muigab Rainer. “No kui riided on seljas, siis ei saa ju kreemi panna, ja seksimiseks võetakse ju ikka riided ära,” jääb Olev oma loogika juurde kindlaks.

Arvatavasti on siiski üsna ükskõik, missugune on teie kaasa arusaamine puudutustest, mida te võite talle omakasupüüdmatult pakkuda. Üks tahab õlgade masseerimist, teine peavalu äravõtmist, kolmas lähedust süvendavat paitamist, neljas seljasügamist ja viies eelistab seksini viivaid puudutusi. Jne. Peaasi, et te võite talle pakkuda midagi meeldivat ilma vastutasu ootamata.

Ah jaa, miks ikkagi peaks eelkõige naine meest paitama ja veel koguni omakasupüüdmatult? Vaat las olla seekord jutus üks asi, mida ei öelda. Kes teab, see teab niikuinii. Kes ei tea, sellele ei pruugi jutust kasu olla. Teie muidugi teate?