Enneaegse seemnepurske definitsioone on palju. Selle kohta öeldakse veidi halva varjundiga "kaheminuti seemnepurse", " enne partnerit tulemine", ja isegi "kuue hingetõmbe järel tulemine". Lihtsam definitsioon oleks vist see, et mehel tuleb seemnepurse ennem kui soovitud. Ta ei suuda seda kontrollida, isegi kui ta seda tahaks.

Enamus mehi saab seemnepurske varem kui nad seda tegelikult sooviksid. See on enamasti tingitud stressist. Samuti tuleb neil seemnepurse varem kui nad on väga erutatud. Kui mees ei suuda enam kui 50% kordadest kontrollida, millal tal tuleb, siis on tegemist tõsisema probleemiga. Mõned mehed kannatavad enneaegse seemnepurske all ainult vahekorra ajal, teistel esineb probleem ka siis kui naine neid katsub. On ka mehi, kes ei suuda end isegi masturbeerides kontrollida.

Mis on põhjuseks?

Enneaegse seemnepurske omanikud ei oma kontrolli oma seemnepurske üle. Nad ei saa aru millal nad on jõudnud vältimatusse punkti. See vältimatuse tunne tuleb mõned sekundid enne ejakulatsiooni. Probleemi all kannatavad mehed ei saa aru, millal on see punkt, et enam kinni hoida ei suuda. Need mehed, kel probleemi pole, suudavad momendi tabada ja hoida seemnepurset kauem kinni.

Enamus probleemiga kimpus olevaid mehi on kannatanud sama mure all terve oma seksuaalse elu. Nad pole iialgi aru saanud, millal tuleb see vältimatuse hetk. Põhjusteks võib olla, et seksiga on alati kiirustatud või hoopis see, et mehele on räägitud seksist kui räpasest tegevusest ning alateadvuses võtabki ta nüüd vahekorda kui midagi keelatut ja räpast. Süütunne ja ärevus panevad tal varem tulema.

Mõnikord juhtub meestel enneaegset seemnepurset ka sellepärast, et nad tunnevad partneri poolt survet. Kui naine võtab seksi kui tegevust, mis tuleks kiiresti ära teha, siis mõjutab see ka mehe seemnepurset. Mehe keha harjub ära kiiresti ejakuleerimisega ning see saabki üldiseks normiks. Harva tuleneb enneaegne seemnepurse ka kuseteede haigustest. Enamasti on aga tegemist närvisüsteemi väärtalitamisega, mis sunnib asjaga kiirelt ühelepoole saama.

Eneseabi

On olemas mõned eneseabi tehnikad, mis alljärgnevalt on ära toodud. Kui need ei aita, peaks pöörduma arsti poole, kes määrab sobivad antidepressandid.

- Lõdvestu. Võta soe vann ja osta endale CD hingamistehnikate õpetusega. Õpi õigesti hingama.

- Lahenda oma suhteprobleemid. Sinu keha ja vaim peavad olema seksi juures sajaprotsendiliselt. Kui oled millegi pärast õnnetu või oma partneriga tülis, ei tule ka seksist midagi välja.

- Harjuta ära tundma momenti, mis on mõned sekundid enne ejakulatsiooni. Püüa siis mitte ejakuleerida. Lükka seemnepurset niipalju edasi kui saad.

- Vahekorra käigus vaheta positsioone ja püüa oma seemnepurset enne peenise väljavõtmist kinni hoida.