Paljud teismelised, kes pole veel seksuaaleluga alustanud, ei oska arvatagi, et seks võib põhjustada nii palju probleeme. Koolis ju ei räägita, et mehel on orgasmi saavutamine palju kergem kui naisel. Samuti ei näita seda välja ükski film, ometi on seks-stseene neis ju nii palju. Lisaks sellele teemale esineb naistel ja meestel veel igasuguseid probleeme seoses seksiga – küll puudub osadel isu, teistel on seda aga ülemääragi, osad tahaksid voodis koguaeg uusi asju katsetada, teised aga ei saa misjonäri poosistki edasi ja veel palju muud.

Laialt on levinud arusaam, et naised on voodis pirtsakad ja vaoshoitumad. Küll valutab neil pea, küll pole tuju. Kuid on olemas ka juhtumeid, kus paarisuhtes on naisel palju suurem seksijanu kui mehel! Või mees praktiliselt ei tahagi seksida...

Loomulikult ei ole seks kõige tähtsam asi ühes suhtes, aga ta on siiski üsna oluline. Ja kui selles valdkonnas esineb pingeid, on ka kõik muu üsna pingestatud. Seks peaks olema sama loomulik kui poes käest kinni hoidmine.

Kui sul pole vahel tuju või kui suhte alguses kõik kohe ei suju, ei maksaks palju muretseda – see on loomulik. Mida rohkem areneb suhe vaimsel tasandil, seda paremaks ja loomulikumaks peaks ka minema voodielu. Kui usaldad, austad ja armastad oma partnerit, jõuate uuele, palju intiimsemale tasandile.

Aga kui naisel või siis mehel esineb selliseid „salapäraseid peavalusid“ pea iga nädal, peaks midagi ette võtma. Samas on tihti sellest rääkimine inimese jaoks piinlikust valmistav ja sellega kaasneb häbitunne. See aga ei peaks üldse nii olema.

Esimene samm olekski omavahel asja arutamine, kui see aga ei taha edeneda või ei anna mingeid positiivseid tulemusi, oleks ehk tark professionaalide poole pöörduda. Kuigi probleemne isik ei pruugi seda üldse tahta, peaks selle siiski ette võtma – alles siis kui inimene saab murest vabaks, mõistab ta millest enne puudust tundis ja oskab olla abistajatele tänulik.

Näiteks võttis end kätte 34-aastane Madli (nimi muudetud), kes oli abielus olnud juba neli aastat, ent endiselt põhjustas seksuaalelu tema ja ta mehe vahel palju pingeid. Asi oli nimelt selles, et naine ei soovinud üldse nii palju seksida kui mees. Mehe jaoks oli see aga päris oluline, Madli tundis, et kui viimasest vahekorrast oli juba mõni aeg möödas, muutus mees tujukaks ja pahuraks. Aga peale seksi oli ta kui teine inimene. Asi polnudki niivõrd selles, et mees oli ainult seksi peal väljas, vaid, et see kui Madli oli tema jaoks seksuaalselt kättesaadav, väljendas mehele armastust, hoolimist ja seda, et naine teda vajas. Madlit aitasid nii psühholoogiline kui ka meditsiiniline abi. Nimelt ilmnes, et tema kehas oli liiga vähe testosterooni. Arvatakse, et see on vaid meeste hormoon, kuid ka naiste jaoks on see oluline. Madli sai abi geelist, mida tuli lihtsalt iga päev nahale määrida, samuti ei olnud sellel ebameeldivaid kõrvalefekte nagu vuntsid või muu.

Muidugi ei kehti see juhtum kõigi kohta, kaugel sellest, aga jutu point seisnebki hoopis selles, et kui väga häbi ja piinlikust see ka ei valmistaks, tuleks ikkagi otsida abi. Ravi pikkus pole võrreldavgi edaspidise eluga, mil saate end voodis vabalt tunda ja seksi nautida.