Need ajad, mil ainult meestel oli lubatud esimesena juttu alustada, on lõplikult möödas. Naised on suhtlemisel ja tutvuste sobitamisel järjest aktiivsemad, samal ajal kui mehed väheke tagasihoidlikumale kohale on taandunud.

Nimelt selgus ühest põhjalikust Saksamaal läbi viidud Forsa uuringust, et enamasti haaravad naised flirtimisel initsiatiivi enda kätte.

Ühtekokku osales uuringus 1003 naist ja 1002 meest vanuses 18 kuni 49 eluaastat ning mis siis selgus? Ligi 63 protsenti vastanud naistest on valmis astuma esimese sammu, kui neil tekib võimalus ja soov üht sümpaatset meest tundma õppida. Tulemus sobib igati hästi meeste poolt öelduga, sest vaid 40 protsenti meestest arvas, et nemad peaksid tutvuse sobitamisel algatajaks pooleks olema.

Ja pange tähele, naised, - tervelt 72 protsenti meestest ootab ja loodab, et naine teeks selle esimese sammu ning tuleks ja alustaks vestlust ise. See on küll meeste teoreetiline soov, kuid praktikas on algatajateks esialgu umbkaudu 39 protsenti naistest.

Naiste peamiseks relvastuseks kontakti loomisel on silmside, mida kasutab 72 protsenti naistest, ning naeratamine, mis kuulub 63 protsendi vastanute arsenali.

Esimesel kohtumispäeval piirdub suurem osa ehk 59 protsenti naistest vaid vestlusega ning 20 protsenti ei ütleks ära ka suudlemisest. Viis protsenti vastanutest on valmis veelgi rohkem õrnustesse laskuma, kuid päris voodisse läheks esimesel õhtul vaid kaks protsenti naistest. Meestest tahaks musitada ligi 19 protsenti ning muid õrnusi nautida umbes 13 protsenti vastanutest.