Üldistused peavad harva paika, kuid neid pole ka lihtne ümber lükata. Nii väidetakse, et saksa naised on suurt kasvu, blondid ja rinnakad, inglannadel on sagedaste udude tõttu õrnroosa nahk ja hispaanlannad on lühikeste jalgade ja laiade puusadega. Samuti pole kuigi kerge otsustada selle üle, milline on erinevatest rahvustest meeste maitse.

Nii meeldivat lõunamaa meestele ilusad jalad ja tugevad puusad, ameeriklasi vaimustavad aga kõige rohkem suured rinnad. Idamaades peetakse ainult hästi pakse ja võimalikult ümarate vormidega naisi ilusaks. Sel põhjusel nuumatakse noori tüdrukuid juba maast-madalast rammusa kaamelipiimaga, et nad hiljem hea partii teeksid.

Eri maade teadlased on korraldanud palju antropoloogilisi uuringuid, et nendes väidetes selgust saada. Nn. primitiivsete rahvaste uurimisel on selgunud, et kõige rohkem eelistatakse tugevaid, laiade puusade ja pringi tagumikuga naisi. Tõenäoliselt sellepärast, et sellised naised on tragid töörügajad. 13 suguharu hulgas valitses veendumus, et ainult jässakas ja ümarate vormidega naine on hea naine. Ainult viie rahvusgrupi mehed pidasid ilusaks saledat naist! Üheksa rahvusgrupi mehed eelistasid suuri rindu keskmistele ja väikestele. Kaheksa rahvusgrupi mehi vaimustasid suured välimised häbememokad. Kuid mis meestele naiste juures kõige vähem meeldib?

Kas on olemas rahvusi või suguharusid, mille meestele meeldivad saledad ja väikeste rindadega naised. Igal juhul selline statistika puudub. Vähe sellest, hõre karvakasv häbemel ja liiga vähe esileulatuvad välised suguelundid kutsuvad paljudes esile vastikust. Kõigi uuritud suguharude küsitlemisel selgus, et kõike mehed jälestavad suurt, häbememokkade vahelt selgelt esile tungivat kliitorit.

Mis puutub teadlaste taolistesse uuringutesse ja küsitlustesse, siis ei saa neid puhta kullana võtta, sest ilmselt ei tegutsenud uurijad küllaldase põhjalikkusega. Seda enam, et küsitletud ei põhjendanud oma eelistusi. Kuid ilmselt on eelistuste taust sageli täiesti irratsionaalne, sest habras ja sale naine võib olla niisama usin töötegija kui lühikest kasvu paksuke. Peale selle ei tule suurtest rindadest üldreeglina rohkem piima kui väikestest.

Kitsaste puusadega naise vagiina ei paku mehele kindlasti väiksemat rahuldust kui puusaka ja rinnaka naise oma. Ilmselt kehtib ka erinevatest rahvustest meeste eelistuste kohta kuldne reegel: maitse üle ei vaielda.